مجلس ایران دات كام
ویس كرمی:

مسؤلان با صبر با دانشجویان رفتار کنند

مسؤلان با صبر با دانشجویان رفتار کنند

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس کمیته آموزش و پژوهش پزشکی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مسؤلان باید با صبر و متانت با دانشجویان رفتار کنند و از خود دانشجویان هم که انسان های باهوشی هستند انتظار می رود که اجازه ندهند دیگرانی بیایند و ادبیات خودشان را در فضای دانشگاه حاکم کنند.


مهرداد ویس کرمی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با اتفاقات اخیر در بعضی دانشگاه ها، بیان نمود: وقتی صحبت از دانشگاه می شود، صحبت از محیط علم و دانش است و از همه کسانی که در این حوزه حضور دارند توقعی بیشتر از سایر اقشار جامعه وجود دارد و اگر بناست نقدی هم صورت گیرد و مسئله ای هم وجود داشته باشد، انتظار اینست که از روش حل مسئله و از راه گفتگو و دانش حل شود.
وی با اشاره به اینکه برخی رفتارها در شأن قشر دانشگاهی ما نیست، خاطرنشان کرد: متاسفانه گاها هم افرادی از قدیم الایام از بیرون وارد این جمع ها می شوند و مطالبات را به سمت منفی می برند. بد مطالبه کردن به مرگ مطالبه گری می انجامد و اگر موضوعی را بد مطالبه نماییم، آن مطالبه حقیقی هم هدر می رود. ازاین رو مطالبه گری در فضای آرام و منطقی و با گفت و گو، صبر و حوصله بهتر به نتیجه می رسد.

مسئولان در برخورد با هیجانات دانشجویی با صبر و متانت رفتار کنند
این عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اظهار داشت: مسؤلان باید با هیجانات دانشجویی با صبر و متانت رفتار کنند و از خود دانشجویان هم که انسان های باهوشی هستند و بهره هوشی بالایی دارند انتظار می رود که اجازه ندهند دیگرانی بیایند و ادبیات خودشان را در فضای دانشگاه حاکم کنند.
ویس کرمی با اشاره به اینکه دانشگاهیان در عرصه های علمی و در حل گره های کور جامعه و در استقلال فناوری کشور تأثیر جدی داشتند و از آغاز انقلاب پیشتاز حرکت های انقلابی و مردمی بودند، تصریح کرد: انتظار اینست که انقلابی که با کمک گذشتگان، دانشجویان و اساتید و با خون ۳۰۰ هزار شهید به بار نشسته است، به صورت درست و منطقی پیش برود و اگر هم اشکالاتی وجود دارد ما این اشکالات را با گفت و گو و اصلاح در گفتار، رفتار و اندیشه هایمان پیگیری نماییم و خدای نخواسته اسیر هیجانات و بازی های روانی دشمن نشویم.
وی ادامه داد: هم اکنون پس از گذشت بیشتر از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی و با عنایت به شرایط و اقتداری که کشور در منطقه پیدا کرده و امنیتی که در بین کشورهای دیگر دارد، دشمن دوست دارد امنیت ما را از داخل به چالش بکشد، ازاین رو انتظار اینست که قشر فرهیخته ما که اساتید و دانشجویان هستند بیشتر از سایر مردم درک کنند. همچنین که می بینیم خیلی از اساتید در مسائلی که جدیدا پیش آمد موضع گیری کرده و دعوت به گفت و گو، آزاداندیشی، مناظره های علمی و پرهیز از رفتارهایی که آرامش جامعه را بر هم می زند، کردند.
نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هم اکنون بازاریان علیرغم این شرایط اقتصادی می خواهند کاسبی کنند که اگر امنیت وجود نداشته باشد گرفتار مشکل می شوند و اقتصاد کشور صدمه می بیند. مثلاً در اغتشاشات اخیر چندین دستگاه خودرو از بین رفت که برخی از آنها آمبولانس هایی بودند که ما در مجلس شاهد بودیم برای خرید و ورود آنها چقدر انتظار کشیده شد و میلیاردها تومان هزینه آنها شد.

بهترین راه در شرایط فعلی جدا کردن صف خود از معاندان و ضد انقلاب است
ویس کرمی با تکیه بر این که در شرایط فعلی بهترین راه اینست که صف خویش را از معاندان، ضد انقلاب و کسانی که کشور ایران را سربلند نمی خواهند جدا نماییم، خاطرنشان کرد: بطور قطع مسائل و مشکلاتی وجود دارد، اما باید بتوانیم آنها را با گفت و گو حل نماییم و اگر بناست اصلاح رویه ای هم در هر جایی صورت بگیرد باید بر اساس استدلال و گفت و گوی متقابل پیش برود.
این عضو کمیسیون آموزش مجلس در عین حال تصریح کرد: جوانان این کشور به مملکت خود علاقه دارند ولی گاهی امکان دارد هیجاناتی پیش آید و تحریکاتی باشد که از اساتید و خانواده ها انتظار داریم کمک کنند تا این مرحله احساسی و هیجانی هم سپری شود و ان شاءالله دانشگاه ها با قدرت و قوت پس از دو سال کرونا به کارشان ادامه دهند.
رئیس کمیته آموزش و پژوهش پزشکی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که در جریان کرونا مقداری افت آموزشی داشتیم و به واسطه حضوری نبودن کلاس ها حتی شاید افت علمی هم داشته باشیم، احتیاج به تلاش مضاعف داریم.
ویس کرمی اضافه کرد: کسانی که بخواهند دانشگاه ها را به سمت حاشیه ها ببرند بطور قطع دوستدار مردم نیستند و بطور قطع یا نمی دانند یا اگر کسی هم می داند، هوشیار باشد که دارد آب در آسیاب دشمن می ریزد.

دانشگاه وظیفه ذاتی اش که تولید علم است را دنبال کند
ایشان در ادامه تصریح کرد: دانشگاه باید وظیفه ذاتی خود که تولید علم و فتح قله های علمی است را دنبال کند و وارد حاشیه هایی که ایجاد می شود، نشوند.
این عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به جلسه اخیر این کمیسیون با وزیر علوم، خاطرنشان کرد: آقای دکتر زلفی گل در کمیسیون تاکید داشتند که کلاس های دانشگاه ها با قوت و قدرت طبق مقررات برگزار گردد و پیام حضور ایشان هم در بین دانشجویان دانشگاه شریف هم همین بود که شما را فرزندان خودمان می دانیم و صدای شما را می شنویم و با هم صحبت می نماییم که کار مثبت و ارزشمند ای است.
ویس کرمی در انتها اظهار داشت: به نظرم این موضوعات موقتی است و می گذرد و کشور مثل گذشته با قدرت در جهت آرمان های انقلاب اسلامی حرکت خواهد نمود. دشمنان مردم ایران و نظام اسلامی بدانند که این دفعه هم سرشان به سنگ ندامت خواهد خورد و کاری از پیش نخواهند برد.
منبع:

1401/07/14
13:00:05
0.0 از 5
3352
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , پیگیری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲