مجلس ایران دات كام
رئیس كمیسیون صنایع مجلس:

ممنوعیت واردات لوازم خانگی باید زمان بندی شده باشد

ممنوعیت واردات لوازم خانگی باید زمان بندی شده باشد

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حتما اعمال ممنوعیت واردات لوازم خانگی باید زمان بندی شده و هدفمند باشد طوری که اهداف آن محقق شود.مصطفی طاهری در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به استمرار ممنوعیت واردات لوازم خانگی به کشور اظهار نمود: در حوزه تولیدات لوازم خانگی هم از نظر کمّی و هم از نظر کیفی رشد بدی نداریم و امروز دیگر بازارهای داخلی برای این تولیدات کوچک است و نیازمند حضور در بازارهای بزرگ تری همچون کشوررهای روسیه و عراق و سایر کشورهای همسایه هستیم.

وی با اشاره به اینکه «اعتقاد زیادی به اعمال ممنوعیت واردات لوازم خانگی ندارم» تصریح کرد: حتما اعمال ممنوعیت واردات لوازم خانگی باید زمان بندی شده و هدفمند باشد طوری که اهداف آن محقق شود. نباید رانت و اختیاراتی در تولید قرار دهیم که صدمه آنرا به مردم وارد شود.
بیشتر بخوانید: سخنگوی وزارت صمت: واردات تا ابد نمی تواند ممنوع بماند
رئیس کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: تولید مانند بچه ای است که از وقتی متولد می شود احتیاج به بزرگ کردن و حمایت دارد ولی به مرور با بزرگ شدن این بچه، حمایت ها باید کاهش شود و شرایط بگونه ای پیش برود که تولید از جامعه حمایت کند؛ اگر قرار باشد حمایت ها تا پایان همراه تولید باشد، همیشه بچه می ماند و دیگر نمی تواند هیچگاه روی پای خود بایستد و رقابت کند.

منبع:

1401/06/19
15:23:44
0.0 از 5
3335
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام