مجلس ایران دات كام
نماینده اهواز تشریح كرد

حسینی: کنترل قیمتها مطالبه جدی مردم است

حسینی: کنترل قیمتها مطالبه جدی مردم است

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خواسته و مطالبه جدی مردم کنترل قیمتها و پیشگیری از افزایش بی رویه قیمتها در بازار است.سیدکریم حسینی در گفت و گو با ایسنا بیان نمود: دولت سیزدهم و کارنامه یکساله آنرا در دو سطح میتوان ارزیابی کرد که در سطح اول مواردی است که موفقیت دولت سیزدهم را در آن دیده ایم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در مسائل داخلی بحث مبارزه با فساد و پیشگیری از تأثیر افرادی که مخل اقتصاد کشور هستند بخصوص در گلوگاه ها را داشتیم و همینطور بحث مبارزه و مقابله با بیماری کرونا و همگانی شدن تزریق واکسیناسیون که موفقیت دولت را در این بخش هم شاهد بودیم. همینطور در مسائل خارجی مبحث کشورداری و رابطه با کشورهای همسایه که شعار دولت و بخصوص آقای رئیسی بود محقق شد و پیشرفت خوبی را در ارتباط با کشورهای منطقه و حتی کشورهایی که بشکلی سفارتخانه های آنها تعطیل شده یا روابط به تیرگی گراییده بود را داشتیم که ترمیم این روابط را در سیاست خارجی شاهد بودیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم با اشاره به اینکه دولت سیزدهم در بحث مهم و محوری گفت و گوهای پرونده هسته ای هم پیشرفت خوبی داشت و هم این که موفقیت های خوبی را در این گفت و گوها مشاهده کردیم، اظهار نمود: در دولت سیزدهم تفاوت در گفت وگوهای فعلی با گفت وگوهای دولت سابق را هم شاهد بودیم که با عزت پیش رفت و ان شاءالله مراحل نهایی را هم بگذراند.

حسینی در ارتباط با سطح دوم ارزیابی کارنامه یکساله دولت و نقاط ضعف آن اظهار داشت: در این سطح از ارزیابی دولت مبحث مدیران میانی و بدنه مدیریتی دولت مطرح است. در سطوح بالا مانند وزرا و سازمان های کشوری تغییرات خوبی صورت گرفت ولی متاسفانه در بدنه مدیریتی و بخصوص استان ها تحولی که باید ایجاد شود صورت نگرفت، بنابراین هماهنگ شدن مسئولین استانی و بدنه مدیریتی دولت با کلیت دولت را ضعیف دیدیم و نمی گردد نمره خوبی در این رابطه به دولت داد.

وی تصریح کرد: به هر حال شخص آقای رئیسی و وزرای مربوطه در یک سال قبل به همه استان ها سفر کردند که این سفرهای استانی مصوباتی داشت، اما متاسفانه آنطور که باید با عنایت به آهنگ این حرکت مدیران دولتی را خوب ارزیابی نمی نماییم و نیاز است که تجدید نظر در این رابطه صورت گیرد و ضروریست از عملکرد مدیران یک سال قبل ارزیابی صورت گیرد.

نماینده مردم اهواز در مجلس یازدهم در ارتباط با عملکرد دولت در بخش معیشتی و کنترل قیمت ها، اظهار نمود: در این بخش پس از بحث توزیع عادلانه یارانه ها و هدایت ارز ۴۲۰۰ به حلقه آخر فرآیند انتظاراتی وجود داشت که متاسفانه آنطور که باید و شاید قیمتها کنترل نشد و سایر کالاهایی که مشمول ارز ۴۲۰۰ نمی شدند هم افزایش قیمت داشتند. گرچه اعتقاد داریم که افزایش قیمتها بخصوص در بخش مواد غذایی افزایش قیمت جهانی است و با عنایت به مشکلاتی که در منطقه و کل جهان بوجود آمد افزایش قیمتها را داشتیم، ولی کنترلی که باید صورت می گرفت انجام نشد.

حسینی تصریح کرد: خواسته و مطالبه جدی مردم کنترل قیمتها و پیشگیری از افزایش بی رویه قیمتها در بازار است.
1401/06/12
10:27:44
0.0 از 5
3286
تگهای خبر: اقتصاد , پرونده , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳