مجلس ایران دات كام
سارا فلاحی:

بودجه های حوزه زنان متناسب با صدمه ها نیست

بودجه های حوزه زنان متناسب با صدمه ها نیست

به گزارش مجلس ایران دات کام، ایلام نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حوزه صدمه های اجتماعی زنان در معرض آسیبهای اجتماعی قرار دارند و انتظار می رود که بودجه هایی متناسب با این آسیبها برایشان در نظر گرفته شود.


دکتر «سارا فلاحی» در نشست فعالین حوزه زنان و خانواده استان با حضور معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد زنان، اظهار نمود: زنان نیمی از جامعه هستند اما این نیم، حساس ترین، ظریف ترین، ماندگارترین و مؤثرترین نقش ها در حرکت تاریخ انسان و در سیر بشریت به سمت کمال است.
وی با اشاره به اینکه در استان ایلام زنان چه در دوران دفاع مقدس و چه در دوران سازندگی و چه امروز که در حساس ترین شرایط تاریخ انقلاب قرار داریم همواره نقش آفرین بوده اند، خاطرنشان کرد: فضاهایی که به روی زنان گشوده شده است متناسب با پتانسیل زنان نبوده است، ما زنان توانمندی داریم که می توانند در عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مدیریتی فعال باشند و انتطار می رود که توجه بیشتری شود.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فضای رفاهی و ورزشی برای زنان ما به واسطه نبود اعتبارات خیلی کم هست، خانمهای ما پارک زنان، مجتمع های بزرگ ورزشی، باشگاههای اختصاصی ندارند، خاطرنشان کرد: در حوزه صدمه های اجتماعی زنان در معرض آسیبهای اجتماعی قرار دارند و انتظار می رود که بودجه هایی متناسب با این آسیبها برایشان در نظر گرفته شود، متاسفانه در مسافرت رئیس جمهوری زنان به لحاظ اختصاص دادن اعتبار حذف شدند و ما مصوبه ای برای زنان نداشتیم که امیدواریم خانم خزعلی این خلا را پر کنند.
فلاحی خاطرنشان کرد: بانک اطلاعات و آمار زنان ما مخدوش است و انتظار می رود که این سامانه ای واقعی شکل بگیرد و آنچه که در مورد زنان لازم است در این سامانه بارگذاری شود و ما به آن رجوع نماییم.
وی اظهار داشت: انتظار می رود در سطح کلان بانوان صرفا در تریبون ها مورد نوازش کلمات گفتاری قرار نگیرند ما نیاز داریم به شکل عملیاتی به آنها پرداخته شود. چله دوم انقلاب چله تاثیرگذاری زنان است.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر ما از بانوان و پتانسیل های آنها استفاده نکنیم اساسا چالش آینده ما در کشور بانوان خواهند بود، خاطرنشان کرد: انتظارمان اینست که زنان استان ایلام را به شکل ویژه نگاه کنید و امیدواریم در حوزه اعتبارات به زنان ایلامی خصوصاً در حوزه توانمند سازی کمک اساسی شود.
فلاحی با اشاره به اینکه در استان ایلام زنان چه در دوران دفاع مقدس و چه در دوران سازندگی و چه امروز که در حساس ترین شرایط تاریخ انقلاب قرار داریم همواره نقش آفرین بوده اند، تصریح کرد: فضاهایی که به روی زنان گشوده شده است متناسب با پتانسیل زنان نبوده است، ما زنان توانمندی داریم که می توانند در عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مدیریتی فعال باشند و انتطار می رود که توجه بیشتری شود.
وی افزود: فضای رفاهی و ورزشی برای زنان ما به واسطه نبود اعتبارات خیلی کم هست، خانمهای ما پارک زنان، مجتمع های بزرگ ورزشی، باشگاههای اختصاصی ندارند، در حوزه صدمه های اجتماعی زنان در معرض آسیبهای اجتماعی قرار دارند و انتظار می رود که بودجه هایی متناسب با این آسیبها برایشان در نظر گرفته شود، متاسفانه در مسافرت رئیس جمهوری زنان به لحاظ اختصاص دادن اعتبار حذف شدند و ما مصوبه ای برای زنان نداشتیم که امیدواریم خانم خزعلی این خلا را پر کنند.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بانک اطلاعات و آمار زنان ما مخدوش است و انتظار می رود که این سامانه ای واقعی شکل بگیرد و آنچه که در مورد زنان لازم است در این سامانه بارگذاری شود و ما به آن رجوع نماییم.
فلاحی خاطرنشان کرد: انتطار می رود در سطح کلان بانوان صرفا در تریبون ها مورد نوازش کلمات گفتاری قرار نگیرند ما نیاز داریم به شکل عملیاتی به آنها پرداخته شود.
وی با بیان اینکهاگر ما از بانوان و پتانسیل های آنها استفاده نکنیم اساسا چالش آینده ما در کشور بانوان خواهند بود، اظهار داشت: انتظارمان اینست که زنان استان ایلام را به شکل ویژه نگاه کنید و امیدواریم در حوزه اعتبارات به زنان ایلامی خصوصاً در حوزه توانمند سازی کمک اساسی شود.
منبع:

1401/06/05
09:01:16
0.0 از 5
3217
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , رهبری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام