مجلس ایران دات كام
جدی در گزارش مجلس ایران دات كام مطرح كرد؛

مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

به گزارش مجلس ایران دات کام، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: ما در کمیسیون صنایع و معادن مجلس یک رأی استمزاجی گرفتیم و فقط یک نفر از اعضای کمیسیون با تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت تجاری موافق بود.علی جدی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت تجاری، گفت: بنده در وضعیت فعلی با این مساله موافق نیستم، چونکه با وضعیت فعلی و مسائلی که با حذف ارز ترجیحی داریم، الان این کار جزو اولویت های کشور نیست.
وی بیان کرد: باید یک مقدار فضا آرام و مشکلات کشور کمتر شود و بعد می توان این کارهای اساسی و ساختاری را انجام داد. در وضعیت فعلی نباید تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت تجاری صورت گیرد.
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: البته بصورت کلی هم باید بگویم که بخشی که متولی کالاست و کالا را تولید می کند، باید واردات و صادرات را هم مدیریت کند تا بتواند موجودی کالا برای مصرف داخلی را مدیریت کند.
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: استدلال کسانی که می گویند باید وزارت صمت تفکیک شود، فقط این است که این وزارتخانه بزرگ است و باید جدا شود که این استدلال درست و منطقی نیست. اگر اینطور باشد، رییس جمهور هم مجموعه وظایف زیادی دارد و آیا درست است که بگوییم باید سه رییس جمهور داشته باشیم؟!
جدی متذکر شد: از طرف دیگر تفکیک وزارت صمت موجب بهم ریختگی در وزارت جهاد کشاورزی هم می شود چونکه زمان زیادی نیست که قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی درحال اجرا می باشد.
وی اشاره کرد: باید در وضعیت فعلی کمک نماییم که بازار مدیریت شود و تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت تجاری اولویت فعلی ما نیست.
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره جو کلی مجلس نسبت به تفکیک وزارت صمت، اظهار داشت: ما در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یک رأی استمزاجی در این زمینه گرفتیم و فقط یک نفر از اعضای کمیسیون با تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت تجاری موافق است و مابقی همگی با آن مخالف هستند. فکر می کنم که این مساله در صحن مجلس هم رأی نمی آورد.
 


منبع:

1401/05/18
23:21:05
0.0 از 5
716
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام