مجلس ایران دات كام
یك عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح كرد

مجلس قول می دهد خودروی بالای ۲۵ هزار دلار وارد کشور نشود

مجلس قول می دهد خودروی بالای ۲۵ هزار دلار وارد کشور نشود

به گزارش مجلس ایران دات کام یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم از قول مجلس در خصوص وارد نکردن خودرو های بالای 25 هزار دلار آگاهی داد و اظهار داشت: ممنوعیت واردات خودرو های لاکچری کیفیت خودروی ایرانی را بالا می برد.


سید علی موسوی در گفت و گو با ایسنا درباره ضرورت برابر بودن قیمت خودرو های وارداتی با خودرو های ایرانی اظهار نمود: نباید بگذاریم مافیای واردات که در کالاهای دیگر وجود دارد، به واردات آتی خودرو بیاید. باید جلوی سلطان های بالقوه خودرویی را گرفت. ابدا نباید اجازه دهیم که خودرو های بالای ۲۵ هزار دلار وارد کشور شود.
واردات خودرو برای طبقه متوسط و ضعیف جامعه است
خرید خودروی ارزان حق این طبقات است
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم تاکید کرد: ما به واردات خودرو مجوز دادیم تا بتوانیم قیمت سنگین خودرو ایرانی را بشکنیم. از جانب دیگر باید نیازهای بازار را تامین می کردیم. دهک های بالای جامعه می توانند هر خودرویی که دوست دارند را تهیه کنند. بدین سبب واردات خودرو باید برای طبقه متوسط و ضعیف جامعه صورت بگیرد. خرید خودروی ارزان باکیفیت حق این طبقات است.
ممنوعیت واردات خودرو های لاکچری کیفیت خودروی ایرانی را بالا می بردنماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: واردات خودرو رقابت کیفی بین خودروساز داخلی و خارجی را ایجاد خواهدنمود. تولیدکننده ایرانی باید در رقابت با خودروی مشابه خارجی کیفیت را بالا ببرد تا بتواند با آن کالا رقابت و در نهایت سود کند. بدین سبب ممنوعیت واردات خودرو های لاکچری کیفیت خودروی ایرانی را بالا می برد.
این عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در آخر از قول مجلس در خصوص وارد نکردن خودرو های بالای ۲۵ هزار دلار آگاهی داد و اظهار داشت: مجلس قول می دهد که در امتداد پشتیبانی از دهک های متوسط و پایین در مقابل مافیای خودرو بایستد و نگذارد قشر خاصی خودروی بالای ۲۵ هزار دلار وارد کنند و بخواهند ضمن سودهای کلانی که می برند، مانع ایجاد رقابت بین خودروی ایرانی و خودروی هم قیمت خارجی شوند.
منبع:

1401/03/09
14:22:58
0.0 از 5
3134
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام