مجلس ایران دات كام
فرهنگی :

مجلس یازدهم در مبحث هسته ای انقلابی عمل کرد

مجلس یازدهم در مبحث هسته ای انقلابی عمل کرد

نماینده مردم تبریز در مجلس اظهار داشت: انقلابی بودن، باید ظهور و بروز داشته باشد و مجلس یازدهم در بحث هسته ای با تصویب طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، انقلابی بودن خویش را نشان داده است.محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با نقاط ضعف و قوت مجلس یازدهم و بررسی عملکرد نمایندگان در اتخاذ تصمیمات برجسته، اظهار داشت: مجلس یازدهم مثل هر دوره دیگری نقاط قوتی دارد و طبیعتاً ممکنست نقاط ضعفی نیز داشته باشد، اما آنچه اهمیت دارد این است که حرکت مثبت مجلس در دو سال باقیمانده تقویت شود.
وی اشاره کرد: همانطور که مقام معظم رهبری مکرراً تاکید کرده اند، این دوره از مجلس از نمایندگانی تشکیل شده است که سوابق انقلابی روشنی در کارنامه خود دارند، اما همانطور که بارها گفته شده این انقلابی بودن، باید ظهور و بروزی داشته باشد و در عمل آثار بیشتری از خود بر جای بگذارد.
نماینده مردم تبریز مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصادیقی از اقدامات صورت گرفته، عنوان کرد: در طول این مدت، مجلس یازدهم درباب بحث هسته ای، با تصویب طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، انقلابی بودن خودرا نشان داد.
فرهنگی ورود جدی تر و اثرگذارتر مجلس به موضوعات اقتصادی را ضروری دانست و بیان کرد: در مباحث اقتصادی رویکرد های خوبی تا کنون اتخاذ شده است، اما به نظر خودمان آنچه انجام گرفته کافی نبوده است و اقدامات مجلس برای حل مشکلات اقتصادی می تواند محکم تر، مؤثرتر و قویتر از آنچه هم اکنون است، باشد.
وی با تاکید بر این که حرکت به سمت اهداف همانطور که از مجلس یازدهم انتظار می رود باید با شتاب بیشتری صورت بگیرد، اظهار نمود: همین طور یکی دیگر از اقدامات مثبت مجلس در قانون بودجه و تصمیم گیری نمایندگان درباره ارز ترجیحی بود. به نظر نتیجه نهایی، منطقی بود و به دولت برای اقدام دراین زمینه مجوز متناسبی داد.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مجلس در بودجه ۱۴۰۱، ضمن فراهم کردن زمینه برای دولت جهت حذف ارز ترجیحی، بصورت متناسب بر تامین کالاهای اساسی جامعه نیز تاکید کرده است و اگر دولت بتواند به مصوبه مجلس عمل کند نتیجه خوبی به دست خواهد آمد.

1401/03/08
23:02:24
0.0 از 5
3346
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تصویب , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱