مجلس ایران دات كام
موسوی:

واحدهای مسکونی لوکس در سال آینده به صورت جداگانه مالیات می دهند

واحدهای مسکونی لوکس در سال آینده به صورت جداگانه مالیات می دهند

به گزارش مجلس ایران دات کام سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که طبق مصوبه مجلس در سال آینده هر کدام از واحدهای مسکونی لوکس به صورت جداگانه مالیات می دهند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا سید نظام موسوی در حاشیه جلسه علنی امروز (پنج شنبه) ضمن اشاره به مصوبات امروز مجلس در تبصره ۶ اظهار داشت: یکی از سیاست های کلی کشور مقابله با خام فروشی در همه حوزه ها بخصوص نفت می باشد، در همین راستا مجلس تصویب کرد که همه مواد خام و نیمه خام مشمول مالیات و عوارض صادراتی می شود به عبارت دقیق تر مواد خام و نیمه خام که در بودجه سال قبل آمده بود و برای آن آئین نامه داشتیم، بدون احتیاج به آئین نامه جدید بلافاصله پس از بودجه ۱۴۰۱ عملیاتی می شود.
وی درباره مصوبه دیگر مجلس درباره مالیات بر خانه های لوکس اظهار داشت: طبق مصوبه امروز مجلس در بحث مالیات بر خانه های لوکس، ارزش مجموع خانه ها مشمول مالیات نمی گردد بلکه هر خانه به صورت جداگانه مالیات می دهد. کف مالیات هم برای خانه هایی با ارزش ۱۵ میلیارد تومان است. هرچه ارزش خانه ها بالاتر از ۱۵ میلیارد تومان باشد، مشمول مالیات ۲ در هزار می شود.
به قول موسوی، طبق مصوبه دیگر مجلس، کلیه اشخاص حقوقی به جز صندوق توسعه ملی، صندوق نوآوری و شکوفایی، بیمه مرکزی ایران، شرکتهای بیمه بازرگانی، صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی ساختمان، صندوق بیمه محصولات کشاورزی، صندوق های بازنشستگی و صندوق تأمین خسارت های بدنی مشمول پرداخت مالیات بر سود سپرده بوده و این مورد شامل اشخاص حقیقی نمی گردد. همینطور عوارض آزادراه هایی که پس از آخر موعد مشارکت به دولت باز می گردند، با ۱۰ درصد افزایش در اختیار سازمان بهزیستی برای تسهیل عبور و مرور شهری معلولان قرار می گیرد.
او در آخر اظهار داشت: با عنایت به اهمیت مبحث امنیت در شهرهای مختلف و به دنبال آن لزوم تقویت دستگاههای امنیتی بخصوص نیروی انتظامی مصوب شد که ۲ درصد از عوارض صدور پروانه های ساختمانی در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار جمعیت به نیروی انتظامی جهت ارتقای امنیت تعلق گیرد.
منبع:

1400/12/06
13:17:38
0.0 از 5
3726
تگهای خبر: بودجه , تصویب , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴