مجلس ایران دات كام
عباس زاده مشكینی تشریح كرد؛

جزئیاتی از نشست فوق العاده کمیسیون امنیت ملی با حضور علی باقری

جزئیاتی از نشست فوق العاده کمیسیون امنیت ملی با حضور علی باقری

به گزارش مجلس ایران دات کام سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از نشست این کمیسیون با مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران در وین را شرح داد.به گزارش خبرگزار مهر به نقل از خانه ملت، محمود عباس زاده مشکینی در توضیح نشست فوق العاده امروز (سه شنبه 30 آذرماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با علی باقری مذاکره کننده ارشد هسته ای جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: اکثریت اعضای کمیسیون در این جلسه حضور پیدا کردند، آقای باقری گزارش مفصلی از روند مذاکرات وین به نمایندگان عرضه دادند و اعضای کمیسیون سؤالات اساسی خویش را مطرح و توضیحاتی پیرامون مذاکرات عرضه کردند.
وی اضافه کرد: آقای باقری با عنایت به اطلاعاتی که از نمایندگان دریافت کرد، در جریان مطالبات و انتظارات مردم قرار گرفت. برپایه گزارش آقای باقری روند مذاکرات برپایه منافع جمهوری اسلامی ایران پیش می رود. مذاکره در این سطح جنگ اراده هاست و تا این مرحله دو چارچوبی که از سوی ایران پیشنهاد شده و نقاط ضعف تیم قبل را ندارد و اشکالات گذشته را هم اصلاح کرده، با پافشاری و منطق مذاکره کنندگان جمهوری اسلامی ایران از جانب طرف های مقابل مورد پذیرش قرار گرفته است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: دور جدید مذاکرات که از ششم دیماه آغاز خواهد شد، بر اساس چارچوب پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود. تیم کننده ایرانی توانسته اراده خویش را بر تیم حریف تحمیل کند.
عباس زاده مشکینی خاطرنشان کرد: مذاکره کنندگان کشورمان کار را با جدیت پیش می برند و قاعده مذاکرات را حرفه ای پیش بردند. به نظر می آید هر نتیجه که از این قاعده و چارچوب بیرون بیاید، به نفع ملت ایران خواهد بود.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار نمود: عمده ترین تلاش ایران رفع تحریم ها است و برپایه مباحث مطرح در کمیسیون تا در این حوزه به توافق نرسیم هیچ امتیازی از سوی جمهوری اسلامی به طرف های مقابل داده نمی گردد. در شرایط فعلی هم میدان و هم قاعده بازی در اختیار ایران است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم از مذاکرات نتیجه خوبی بگیریم البته ما اقتصاد کشور را از مباحث در رابطه با مذاکره جدا کردیم و برجام و مذاکرات برای ما اولویت نخست نیست. بودجه سال 1401 هم بدون توجه به نتیجه مذاکرات بستیم. هر چند امتیازاتی که طی این چند هفته از حریف گرفته شده بیشتر از دوره های پیش بوده است.

1400/10/01
11:47:07
0.0 از 5
3581
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵