مجلس ایران دات كام

واکنش مدیرکل هیئت رئیسه مجلس به معرفی گزینه جدید وزارت آموزش و پرورش

واکنش مدیرکل هیئت رئیسه مجلس به معرفی گزینه جدید وزارت آموزش و پرورش

به گزارش مجلس ایران دات کام مدیرکل هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه کسانی که نانشان در اختلاف افکنی است از مشکلات مردم شرم کرده و رقابت های سیاسی را در جای خودش دنبال کنند، اشاره کرد: تمام همت دولت و مجلس، حل مشکلات مردم است و روابط حَسنه روسای قوای مجریه و مقننه گواهی این مهم می باشد.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، امیرابراهیم رسولی مشاور رییس مجلس با اشاره به معرفی گزینه جدید وزارت آموزش و پرورش، گفت: با عدم رای اعتماد به آقای فیاضی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، برخی به دنبال ایجاد حاشیه در روابط مجلس و دولت فعال شده اند که می بایست همه دلسوزان حوزه رسانه و سیاست نسبت به این طراحی هشیار باشند.
وی افزود: همانطورکه رییس جمهوری، اختیارمعرفی هر فردی را دارد، نمایندگان مجلس نیز اختیار بررسی و رأی را دارا هستند.
مدیرکل هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: این مجلس همان مجلسی است که خیلی از نمایندگان اعتقاد به اصلح بودن حجت الاسلام رئیسی داشتند و دارند و پس هرگونه نظری خلاف برادری مجلس دولت مردود است.
رسولی اشاره کرد: عدم رای اعتماد به فیاضی نیز در جهت همین برادری و از سردلسوزی بود گرچه هیچ کس نمی تواند حق مسلم بررسی و نظرنمایندگان را سلب و یا مصادره کند.
وی اشاره کرد: مجلس انقلابی نشان داد حتی وقتی رابطه برادری اش با دولت واضح است، مصلحت اندیشی نمی کند و به تکلیف شرعی خود در سپردن مسئولیت خطیر وزارت عمل می کند.
مدیرکل هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اینک که آقای نوری بعنوان گزینه جدید معرفی شده، مجلس یازدهم و کمیسیون ها خصوصاً کمیسیون تخصصی از نو بررسی های خودرا انجام و طبق قانون عمل خواهدنمود.
رسولی اضافه کرد: گرچه به نظرمی رسد گزینه جدید نقاط ضعف گزینه قبلی را ندارد و پیش بینی می شود که ایشان باتوجه به سوابق خود که از بدنه این وزارتخانه است، به احتمال زیاد وزیر آموزش و پرورش دولت آقای رئیسی خواهد شد.
وی اشاره کرد: تمام همت دولت و مجلس، حل مشکلات مردم است و روابط حَسنه روسای قوای مجریه و مقننه گواهی این مهمست.
مدیرکل هیئت رئیسه مجلس اشاره کرد: کسانی که نانشان در اختلاف افکنی است از مشکلات مردم شرم کنند و رقابت های سیاسی را در جای خودش دنبال کنند.

منبع:

1400/08/26
23:11:39
0.0 از 5
3496
تگهای خبر: آموزش , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳