مجلس ایران دات كام
علوی:

بخشی از فرونشست ها به استحصال آب از اعماق زمین باز می گردد

بخشی از فرونشست ها به استحصال آب از اعماق زمین باز می گردد

به گزارش مجلس ایران دات كام نایب رییس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه میزان فرونشست زمین در نقاط مختلف كشور نگران كننده است، اظهار داشت: وزارت نیرو باید به این مورد ورود كرده و در گام اول جلوی فعالیت چاه های غیر مجاز را بگیرد.


سید احسن علوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اخطار كارشناسان در ارتباط با فرونشست زمین در كشور بیان كرد: امروز ما شاهد فرونشست زمین در نقاط مختلف كشور هستیم. بر مبنای استاندار جهانی اگر میزان نشست زمین در یك نقطه بیشتر از 4 سانتی متر باشد، وضعیت بحرانی است. امروز در بعضی از نقاط كشور بین 25 تا 15 سانتی متر فرونشست زمین را داریم.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در رفسنجان بیش ترین میزان فرونشست زمین و در تهران هم تا حدود 15 سانتی متر فرونشست گزارش شده است. این وضعیت بسیار خطرناك بوده و در جاهایی كه محل زندگی افراد است وضعیت را باید جدی تر گرفت.
نماینده مردم سنندج در مجلس خاطرنشان كرد: بخشی از فرونشست های زمین به دنبال كمبود بارش ها و استفاده بی رویه از منابع زیر زمینی است. از جانب دیگر بخشی از این فرونشست ها به استحصال آب از اعماق زمین باز می گردد.
ایشان در ادامه تصریح كرد: برداشت بی رویه آب از اعماق زمین سبب می شود خلل و فرجی در اعماق زمین ایجاد شود و به دنبال آن زمین نشست كند. وزارت نیرو باید به این مورد ورود كرده و در گام اول جلوی فعالیت چاه های غیر مجاز را بگیرد.
او در آخر اضافه كرد: رفتارهای قهر آمیز با طبیعت نتایج خوش آیندی برجای نمی گذارد. علاوه بر فرونشست زمین گاها شاهد شكل گیری شكاف ها و حفره هایی در سطح زمین هستیم. باید این مورد را با جدیت دنبال كرد.1398/08/16
19:41:05
5.0 از 5
10843
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام