مجلس ایران دات كام
نایب رئیس مجلس:

دولت مانع ورود بخش خصوصی در ساخت نیروگاه ها شده است

دولت مانع ورود بخش خصوصی در ساخت نیروگاه ها شده است

به گزارش مجلس ایران دات کام نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت دوازدهم در هشت سال اخیر مانع جدی در راه سرمایه گذاری در بخش ساخت نیروگاه شده و امروز همین بی توجهی به معضل خاموشی ها در کشور منجر گردیده است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، علی نیکزاد ظهر شنبه در مراسم شروع عملیات اجرائی واحد تولیدی در اردبیل اظهار نمود: دغدغه امروز کشور و مسئولان خلق ثروت، ایجاد اشتغال و علاج بخشی برای تورم است تا قدرت خرید مردم و ارزش پول ملی ارتقا پیدا کند.
وی اشاره کرد: دغدغه اصلی بنده حل مشکل بیکاری در کشور است تا ۲.۵ میلیون جوان در کشور و ۷۰ هزار نفر فارغ التحصیل دانشگاهی در استان اردبیل بتوانند فرصت اشتغال و تشکیل خانواده پیدا کنند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنده زمانی که جوان بیکاری را می بینم که بلاتکلیف هستند، خیلی ناراحت شده و به شدت از نارسایی به وجود آمده در زمینه تحصیلات دانشگاهی و خروجی آن در بازار کار خجالت زده و شرمنده می شویم.
نیکزاد اضافه کرد: استان اردبیل سهمی از توسعه صنایع نفت، پتروشیمی و فولاد کشور نبرده و بنا بر این لازم است تا بخش عظیمی از این واحدهای تولیدی و صنعتی در اردبیل شکل گرفته و در کنار اشتغال، خلق ثروت و توسعه عدالت اجتماعی را شاهد باشیم.
وی با اعلان اینکه در سالهای اخیر به سبب غفلت و بی توجهی سرمایه گذاری مناسبی در زمینه نیروگاهی انجام نشده است، اشاره کرد: در صورتیکه انتظار می رفت بوسیله وزارت نیرو سرمایه گذاران در بحث ساخت نیروگاه ورود پیدا کنند اما در دولت دوازدهم جلوی این کار گرفته شده و منابع حمایتی در این بخش فراهم نیامده است.
نیکزاد با انتقاد از خاموشی های وقت و بی وقت و عدم تامین انرژی در کشور از طرف نیروگاه های موجود افزود: در کنار بازسازی نیروگاه های فرسوده، بهتر است راه ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به ساخت نیروگاه فراهم آید تا بیش از گذشته موانع و مشکلات رفع گردد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: دولت سیزدهم با عدالت و قدرت در این عرصه تصمیم گیری خواهدنمود و می کوشد با پشتیبانی بخش خصوصی حمایت همه جانبه از آنها را در راه تقویت نظام انرژی در کشور به وجود آورد.
نیکزاد یکی از دغدغه های جدی در استان اردبیل را نبود صنایع بزرگ و مادر اعلام نمود و افزود: ما خوشحال هستیم که با سرمایه گذاری ۱۳۵ میلیون یورویی در استان اردبیل شاهد راه اندازی کارخانه تولید آهن اسفنجی هستیم تا سایر واحدهای فولادی این استان بتوانند از این محصولات استفاده کنند.
وی اظهار نمود: سرمایه گذاران در این عرصه متعهد شدند تا در کنار ایجاد اشتغال و تولید ثروت به تناسب سرمایه گذاری که انجام می دهند نسبت به راه اندازی نیروگاه حمایتی از این واحد تولیدی و حل مشکلات آب با بهره گیری از پساب تصفیه خانه فاضلاب اقدام نموده و فرصت تحول را در این استان به وجود آورند.
نیکزاد ضرورت تکمیل راه آهن اردبیل و تعریض محور اردبیل – آبی بیگلو را در تردد خودرو های سنگین در این راه تصریح کرد و اشاره کرد: هر کس در این اوضاع کشور برای یک جوان اشتغال بوجود آورد، گویی در صف مقدم دفاع از اسلام، قرآن و دوده با شمشیر مبارزه کرده و به صورتی زمینه برقراری عدل و عدالت را فراهم نموده است.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با قدردانی از مسئولان استانی خصوصاً استاندار اردبیل در صدور مجوزهای سریع برای این سرمایه گذار اظهار داشت: انتظار می رود این پروژه که بصورت معجزه آسا مراحل صدور مجوزهای قانونی را سپری کرده به سرعت و در کمتر از دو سال آماده بهره برداری شود.


منبع:

1400/04/20
23:05:27
0.0 از 5
3830
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام