مجلس ایران دات كام

تماس تلفنی قالیباف با همتایان سوری و لبنانی در پی حملات اخیر به نوار غزه

تماس تلفنی قالیباف با همتایان سوری و لبنانی در پی حملات اخیر به نوار غزه

در پی حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با روسای مجالس سوریه و لبنان بر ضرورت پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین تاکید نمود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در تماس تلفنی با حموده صباغ رئیس مجلس مردمی جمهوری عربی سوریه با تجلیل از مقاومت مردم فلسطین در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: ما کشورهای اسلامی حامی مردم فلسطین، نباید در مقابل جنایات اخیر رژیم خونخوار و کودک­ کش صهیونیستی سکوت نماییم و باید هم از نظر سیاسی و هم از نظر ابعاد انسانی و حقوق بشری، از مردم مظلوم فلسطین حمایت نماییم.

وی ضمن محکوم کردن بمباران غزه توسط مزدوران صهیونیست، اضافه کرد: حمایت آمریکا و برخی کشورهای غربی از اقدامات جنایتکارانه و ضد انسانی رژیم صهیونیستی در کشتار مردم فلسطین، مایه حیرت و تأسف فراوان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در آخر بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم و مقاوم فلسطین اصرار کرد و خواهان تحرک جدی پارلمان­ ها برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی شد.

حموده صباغ، رئیس مجلس مردمی جمهوری عربی سوریه نیز در این مکالمه تلفنی با اشاره به کشتار اخیر مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی در ایام اخیر اظهار داشت: این رژیم مانند خنجری سمی از ۱۹۴۸ به جنایات خود ادامه می دهد و مقابل بشریت و نقض حقوق انسان­ ها اقدام می ­کند.

وی اضافه کرد: ما در مجلس سوریه جنایات آنها را محکوم کردیم و در اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC) بیانیه شدیداللحنی صادر کردیم.

وی ضمن قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از آرمان مردم مظلوم فلسطین اظهار داشت: سوریه نیز همانند جمهوری اسلامی ایران، مسأله فلسطین را مسأله اصلی و اساسی خود می ­داند و برای کمک به آزادی قدس شریف و سرزمین­ های اشغالی، از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، قالیباف همین طور طی تماسی تلفنی با نبیه بری رئیس مجلس لبنان، درباب تحولات اخیر فلسطین و قدس شریف به گفت و گو و تبادل نظر پرداخت.

وی ضمن تبریک عید سعید فطر، به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در تهاجم به غزه و مسجدالاقصی اشاره نمود و اظهار داشت: جنایات اخیر صهیونیست­ ها در تهاجم به غزه و قتل کودکان و زنان فلسطینی و بمباران مراکز درمانی و رسانه­ ای را قویاً محکوم می نماییم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن بمباران غزه توسط مزدوران صهیونیست اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز انزجار از این جنایات غیر انسانی، اقدامات این رژیم کودک­ کش در ممانعت از امدادرسانی کادر درمان به مجروحان فلسطینی را که در زمره جنایت جنگی قلمداد می­ شود، به شدت محکوم می کند و از مجالس کشورهای اسلامی و سازمان­ های بین المللی می خواهیم از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند.

قالیباف در پایان، نقش مقاومت فلسطینی و مقاومت در منطقه را در مقابله با تجاوزات و اقدامات توسعه طلبانه رژیم جعلی اسرائیل ستود و اضافه کرد: صهیونیست ها فقط زبان قدرت و مقاومت را می فهمند و اگر مقاومت نبود آنها به نسل کشی خود در فلسطین بطور بی شرمانه ادامه می دادند.

نبیه بری، رئیس مجلس لبنان نیز در این مکالمه تلفنی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در ایام اخیر اظهار داشت: اتفاقات امروز دیگر جنگ میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی نیست بلکه جنگ نظامی با مردم غزه از یک سو و جنگ مردم فلسطین در درون سرزمین ­های اشغالی با این رژیم غاصب است.

وی اضافه کرد: از ۷۳ سال پیش تا حالا اشغالگری صهیونیست­ ها و مقاومت مردم فلسطین ادامه دارد و ملت فلسطین سرانجام با وحدت، مقاومت و ایمان به پیروزی خواهند رسید و حقانیت خودرا نشان خواهند داد.

رئیس مجلس لبنان در ادامه ضمن قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از آرمان مردم مظلوم فلسطین اظهار داشت: وضع نابسامان داخلی در رژیم صهیونیستی و بن بست سیاسی نتانیاهو سبب شده تا وی به اقدامات جنایتکارانه فعلی دست بزند.

وی با انتقاد از نرمال سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی اظهار داشت: آنها می کوشند با حمایت­ های خود، ننگ بر چهره رژیم صهیونیستی را پاک کنند اما هیچ گاه موفق نخواهند شد.
1400/02/27
09:15:52
0.0 از 5
3805
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳