مجلس ایران دات كام
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس:

مجلس در جریان مذاكرات وین نیست

مجلس در جریان مذاكرات وین نیست

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان مجلس هیچ اطلاعی از مذاکرات وین ندارند چون که تیم مذاکره کننده ما تابحال تمام این مذاکرات را به صورت محرمانه نگه داشته اند.محسن علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده ما باید در مذاکرات وین خواهان لغو کامل تحریم های ایران باشند، اظهار داشت: برای مذاکره کنندگان خط قرمزهایی از طرف رهبر معظم انقلاب ترسیم شده است که مذاکرات باید مطابق با این خطوط قرمز صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه مذاکره باید با هدف برداشتن کل تحریم ها صورت گیرد، اضافه کرد: متاسفانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی هیچ اطلاع دقیقی از مذاکرات وین ندارند چونکه تیم مذاکره کننده ما تا حالا تمام این مذاکرات را بصورت محرمانه نگه داشته و مطالب دقیقی را از این مذاکرات اعلام نکرده اند.
نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: البته خبرها حاکی از آنست که دولت آمریکا توان برداشتن همه تحریم های ایران بصورت یکجا را ندارد و در آنجا شروط و دسته بندی هایی را برای لغو تحریم های ایران در نظر گرفته اند.
علیزاده اظهار داشت: همین طور اخیراً جهوری خواهان در کنگره آمریکا در حال تصویب طرحی هستند که برمبنای آن برای لغو تحریم های جمهوری اسلامی ایران، باید در ابتدا اجازه آن از کنگره ستاندن شود.
وی اضافه کرد: در صورت تصویب طرح مذکور، هر گونه توافق دولت بایدن با ایران برای احیای برجام، منوط به نظر کنگره خواهد شد و اختیارات رئیس جمهور آمریکا برای لغو تحریم های ایران بوسیله صدور فرمان اجرائی نیز محدود خواهد شد و وی نمی تواند یک طرفه و بدون اجازه کنگره، تحریم های ایران را لغو کند.
نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ما اگر دیپلماسی مقاومت را سرلوحه مذاکرات خود قرار دهیم و از قانون خوب اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران حداکثر استفاده را ببریم، حتما می توانیم در مذاکرات به موفقیت دست یابیم اما در غیر این صورت، نمی توانیم موفق باشیم و باردیگر مردم را به بیراهه می کشانیم.
علیزاده متذکر شد: در چند سال گذشته، با این نحوه مذاکرات مردم به بیراهه کشانده شدند و چون در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هستیم و سابقه خوبی هم از تبلیغات درباره مذاکرات نداریم، نگران هستیم که باز هم مردم به بیراهه کشیده شوند.
وی اشاره کرد: تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران به چیزی جز لغو صددرصد تحریم ها توجه نکنند و با تاکید بر دیپلماسی مقاومت این مطالبه را پیگیری کنند.منبع:

1400/02/12
23:00:15
0.0 از 5
3932
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵