مجلس ایران دات كام
نقدعلی در صحن مجلس:

نظر حوزه های علمیه در عرصه مسكن سازی مورد توجه قرار گیرد

نظر حوزه های علمیه در عرصه مسكن سازی مورد توجه قرار گیرد

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: لازم است از نظر حوزه های علمیه برای رعایت سبک زندگی اسلامی در نحوه ساخت و سازها استفاده گردد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح جهش تولید و تامین طی اخطار قانون اساسی، اظهار داشت: یکی از همکاران در جریان بحث درباره نحوه تدوین بخشنامه ساخت و سازها برمبنای سبک زندگی اسلامی به شکل التزامی به مطلبی در مورد جایگاه حوزه علمیه اشاره و تاکید کرد که تصمیم گیری ها دراین زمینه باید برمبنای قوانین باشد.
وی بیان کرد: این مساله از معدود مواردی است که صاحب نظران حوزه علمیه را در عرصه قانونگذاری فعال می نماییم. ضمن اینکه باید به این نکته توجه گردد که لزوم استفاده از سبک اسلامی در ساخت و سازها در قرآن کریم هم آمده است.
محمدباقر قالیباف در پاسخ به این اخطار، اظهار داشت: آن نماینده نگفت که حوزه های علمیه در این بخش دخالتی نداشته باشند یا آنرا حذف نماییم. ذکر این نکته هم حائز اهمیت می باشد که در شورای عالی شهرسازی که به ریاست رئیس جمهور تشکیل می شود، همه وزارتخانه ها حضور دارند.
وی با اعلان اینکه همین طور در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز پیرامون این مساله بحث و برای آن پیوست فرهنگی و اجتماعی تعیین شده است، اشاره کرد: اساسا از نظر حوزه های علمیه و دانشگاه ها در این مورد استفاده خواهد شد و شورای نگهبان نیز باید به این مساله توجه داشته باشد.


منبع:

1400/01/18
12:14:48
0.0 از 5
4182
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳