مجلس ایران دات كام
حوزه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

درباره حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

تعداد کرسی: 30 کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

کاندیداهای احتمالی حوزه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.

حوزه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

تهران در مرکز استان تهران قرار دارد و از ۳ بخش مرکزی، کن، آفتاب تشکیل شده است. شهرستان تهران از شمال به شهرستان شمیرانات و استان البرز از مشرق به شهرستان پردیس و شهرستان دماوند، از جنوب به شهرستان های پاکدشت و ورامین و ری و اسلامشهر و از مغرب به شهرستان های قدس، شهریار و استان البرز محدود می شود. این شهرستان پرجمعیت ترین شهرستان کشور است.
ری (به مرکزیت شهرری) یکی از شهرستان های استان تهران است. مهمترین شهرستان مذهبی و سیاسی تهران.
شمیرانات شمالی ترین شهرستان استان تهران است که در دامنه های البرز جنوبی قرار گرفته است. این شهرستان از ۳ بخش شمیران، لواسانات و رودبار قصران تشکیل شده است.
اسلامشهر با مساحت ۱۹۵ کیلومتر در جنوب غربی استان تهران قرار دارد و مرکز آن شهر اسلام شهر است.
پردیس در آذرماه ۱۳۹۱ با بخشهای بومهن و جاجرود و مرکزی در تابعیت استان تهران ایجاد شد.
حوزه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس یازدهم ( انتخابات مجلس 98 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس استفاده کنند.حوزه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس دارای 30 کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 98 یا همان انتخابات مجلس یازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس داشته باشد.

تازه های تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس

نظرات مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مردم شریف حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و انتظارات خود از کاندیداهای تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس یازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.