مجلس ایران دات كام
حوزه رشت

حوزه انتخابیه رشت

درباره حوزه انتخابیه رشت

تعداد کرسی: سه کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه رشت

کاندیداهای حوزه رشت

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه رشت

رشت از شهرستان های ساحلی استان گیلان در ایران به مرکزیت شهر رشت است. رودخانه های سفیدرود، گوهررود، زرجوب و پیربازار رود از مهم ترین رودخانه های شهرستان رشت هستند. تالاب عینک بزرگترین تالاب شهری ایران در این شهرستان، در منطقه ۴ شهر رشت واقع است. ساحل شرقی تالاب انزلی محدود به دهستان پیربازار شهرستان رشت است. جمعیت این شهرستان ۹۱۸٬۴۴۵ نفر (برآورد ۱۳۹۵) می باشد. کلانشهر رشت ۲۲ کیلومتر نوار ساحلی در دریای خزر دارد. سواحل رشت دارای ۱۴ طرح سالم سازی شنا می باشد. بندر کاسپین بندری در حال ساخت در دریای خزر واقع سواحل زیباکنار شهرستان رشت است.
حوزه رشت یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه رشت پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه رشت استفاده کنند.حوزه رشت دارای سه کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات رشت در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای رشت داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی رشت را در تایید صلاحیت رشت مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های رشت در مجلس

نظرات مردم رشت

مردم شریف حوزه انتخابیه رشت، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد رشت و انتظارات خود از کاندیداهای رشت بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.