مجلس ایران دات كام
حوزه ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران

حوزه انتخابیه ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران

درباره حوزه انتخابیه ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران

تعداد کرسی: دو کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران

کاندیداهای حوزه ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران

ایلام از شهرستان های استان ایلام است. مرکز این شهرستان شهر ایلام می باشد که مرکز استان نیز هست. مردم شهرستان ایلام کرد بوده و به زبان کردی گویش کلهری و ایلامی سخن می گویند.
ایوان در شمال استان ایلام قرار دارد و مرکز آن شهر ایوان است. از شمال به استان کرمانشاه و شهرستان اسلام آباد غرب از خاور به شهرستان چرداول و از باختر به شهرستان گیلانغرب و قصرشیرین و کشور عراق محدود است.
چرداول که مرکز آن شهر سرابله است. شیروان و چرداول در سال ۱۳۶۰ از شهرستان ایلام جدا شد و در تقسیمات کشوری قبل از ۱۳۶۰ از بخش های آن محسوب می شد. با جدا شدن شیروان از این شهرستان شیروان به شهرستان سیروان و بقیه شهرستان با نام چرداول نامگذاری شد.
مهران با مساحت ۲۳۹۲ کیلومتر مربع معادل ۱۲ درصد مساحت استان ایلام را به خود اختصاص داده است. این شهرستان از شمال به شهرستان ایلام، از جنوب به شهرستان دهلران، از شرق به شهرستان ملکشاهی و از غرب به کشور عراق محدود شده است.
حوزه ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم ( انتخابات مجلس 98 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران استفاده کنند.حوزه ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران دارای دو کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 98 یا همان انتخابات مجلس یازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران را در تایید صلاحیت ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران مجلس یازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 98

تازه های ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران در مجلس

نظرات مردم ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران

مردم شریف حوزه انتخابیه ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران و انتظارات خود از کاندیداهای ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس یازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.