مجلس ایران دات كام
حوزه اردبیل، نمین، نیر و سرعین

حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین

درباره حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین

تعداد کرسی: سه کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه اردبیل، نمین، نیر و سرعین

کاندیداهای حوزه اردبیل، نمین، نیر و سرعین

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه اردبیل، نمین، نیر و سرعین

شهرستان اردبیل از ۳ شهر، ۳ بخش و ۱۰ دهستان تشکیل شده است که عبارتند از بخش مرکزی، بخش هیر شامل شهر هیر، و بخش ثمرین شامل دهستانهای غربی و دوجاق.
شهرستان نمین نیز از ۳ بخش و ۷ دهستان تشکیل شده است. اکثر مردم شهرستان نمین به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می کنند، در بخش عنبران نیز به زبان تالشی صحبت می کنند. کل جمعیت این شهرستان ۱۱۰۷۷۹ نفر است.
شهرستان نیر یکی از شهرستانهای استان اردبیل ایران است که در ۳۰ کیلومتری شهر اردبیل، ۲۰ کیلومتری شهر سرعین و ۴۵ کیلومتری شهر سراب واقع شده است.
شهرستان سرعین هم که در تاریخ سوم خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی تأسیس شده، دارای ۲ بخش و ۴ دهستان است.
حوزه اردبیل، نمین، نیر و سرعین یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه اردبیل، نمین، نیر و سرعین پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین استفاده کنند.حوزه اردبیل، نمین، نیر و سرعین دارای سه کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات اردبیل، نمین، نیر و سرعین در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای اردبیل، نمین، نیر و سرعین داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی اردبیل، نمین، نیر و سرعین را در تایید صلاحیت اردبیل، نمین، نیر و سرعین مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس

نظرات مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین

مردم شریف حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد اردبیل، نمین، نیر و سرعین و انتظارات خود از کاندیداهای اردبیل، نمین، نیر و سرعین بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.