مجلس ایران دات كام
حوزه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون

حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون

درباره حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون

تعداد کرسی: سه کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون

کاندیداهای حوزه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون

اهواز یکی از شهرستان های ایران است که در استان خوزستان قرار گرفته است و مرکز آن شهر اهواز می باشد. شهرستان اهواز در سال ۱۳۱۶ تأسیس شده است. در حال حاضر، شهرستان اهواز دارای سه بخش، شش دهستان و دو شهر است.
باوی یکی از شهرستان های استان خوزستان در جنوب غرب ایران است. این شهرستان از دو بخش مرکزی و ویس تشکیل یافته و مرکز آن شهر ملاثانی است. و نام شهرستان به خاطر لر های ایل باوی است.مردم شهرستان به زبان های لری و عربی صحبت می کنند.
حمیدیه: مرکز این شهرستان شهر حمیدیه است و شامل ۲ بخش و ۴ دهستان است. این شهرستان با انتزاع از شهرستان اهواز در مجموع شامل بخش مرکزی با توابع دهستان کرخه و دهستان دهکده و بخش گمبوعه با توابع دهستان طراح و دهستان جهاد، در ۱۲ دیماه ۱۳۹۱ توسط هیئت وزیران تصویب و ابلاغ شد.
کارون: مرکز این شهرستان کوت عبدالله است. این شهرستان با انتزاع از بخش مرکزی شهرستان اهواز در ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۱ توسط هیئت وزیران تصویب و ابلاغ شد. شهرهای کوت عبدالله، کنعان، ربیع و شیرین شهر چهار شهر از این شهرستان به حساب می آیند.
حوزه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون استفاده کنند.حوزه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون دارای سه کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای اهواز، باوی، حمیدیه و کارون داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی اهواز، باوی، حمیدیه و کارون را در تایید صلاحیت اهواز، باوی، حمیدیه و کارون مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس

نظرات مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون

مردم شریف حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد اهواز، باوی، حمیدیه و کارون و انتظارات خود از کاندیداهای اهواز، باوی، حمیدیه و کارون بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.