مجلس ایران دات كام
صفحه عمومی کاندیدا

دکتر علی ساری

دکتر علی ساری

نام: علی

نام خانوادگی: ساری

شهرت: دکتر علی ساری

کاندیدای اهواز، باوی، حمیدیه و کارون انتخابات مجلس شورای اسلامی

کاندیدای حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون

بیوگرافی (زندگینامه) دکتر علی ساری:

متولد سال ۱۳۵۵ در شهر رفیع از توابع شهرستان دشت آزادگان در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود. سال ۵۹ با حمله وحشیانه رژیم بعث با خانواده مجبور به ترک خانه و کاشانه و سکونت در شهرک بلال که مخصوص آوارگان جنگ بود شدند. از همان آغاز جنگ ایران و عراق پدرش داوطلبانه به جبهه‌های جنگ رفت. پس از شکست حصر سوسنگرد در آنجا ساکن شدند. یکسال بعد عل ساری به مدرسه رفت. سال ۱۳۶۷ به همراه خانواده به اهواز نقل مکان نمودند و در مدرسه ناصر خسرو سپیدار دوران راهنمایی را پشت سر گذاشت سپس به مدرسه نمونه دولتی دکتر حسابی وارد و موفق به اخذ دیپلم ریاضی و فیزیک شد.

علی ساری در بیست سالگی در سال ۷۵ با رتبه برتر وارد دانشگاه صنعتی اصفهان و به مدرک کارشناسی مهندسی برق قدرت دست یافت. در سال ۷۹ در دانشگاه امیر کبیر تهران پذیرفته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شد. در سال ۸۰ به دلیل استعداد و نبوغش پس از سه ماه نظر استادانش را جلب کرد و در قسمت تعمیرات و بازرسی برق پتروشیمی شیراز بعنوان مهندس ناظر انتخاب شد.

ساری در دی ماه ۸۰ بعنوان سرپرست نیروگاه سیکل ترکیبی رشت انتخاب شد. در فروردین ۸۱ در کشور ایتالیا (در شهرهای میلان و جنوا) دوره‌های تخصصی مربوط به سیستم‌های کنترل گسترده dcs یا Distributed control system و Power management System با امتیاز عالی گذراند.

او از سال ۸۱ به مدت ۱۲ سال بعنوان سرپرست تولید نیروگاه پتروشیمی فجر مشغول بود از سال ۸۵ تدریس در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را آغاز کرد سال ۸۵ با وجود اینکه می‌توانست در دانشگاه‌های مهمتری حضور داشته باشد بخاطر احساس دین به مناطق محروم بعنوان اولین عضو هیئت علمی گروه برق دانشگاه شادگان، را تأسیس کرد. مهندس در دانشگاه‌های مختلفی در استان خوزستان به تدریس اشتغال دارد از همان آغاز تدریس بعنوان استاد دوره‌های تخصصی سیستم‌های تولید نیروگاه، پست‌های فشار قوی، gep، سیستم ارتینگ را برای شرکت ملی نفت ایران در شهرهای اهواز، آبادان ماهشهر عسلویه اصفهان کرمانشاه و…بود. سال ۹۱ در کنفرانس بین‌المللی مهندسی برق دانشگاه استکهلم سوئد KTH در زمینه‌های کنترل سیستم تولید نیروگاه با استفاده از منطق فازی و الگوریتم ژنتیک و مباحث توان راکتیو برای ایران افتخار آفرین شد.

پس از ارائه مقالات و افتخارآفرینی‌های متعددی علمی از کشورهای ایتالیا، آلمان، سوئد استرالیا به او پیشنهادهای کاری و تحصیلی مختلفی داده شد اما او به آنها جواب رد داد. سال ۹۲ در دانشگاه سمنان پذیرفته و در رشته برق گرایش سیستم و با موضوع Generation Expansion Planning به تحصیل دکتری phd پرداخت.

سوابق اجرائی و مدیریتی دکتر علی ساری

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم

افتخارات دکتر علی ساری

برنامه های دکتر علی ساری پس از انتخاب شدن

معرفی اهواز، باوی، حمیدیه و کارون و فرصتها و تهدیدهای آن

جاذبه های فرهنگی و توریستی اهواز، باوی، حمیدیه و کارون