مجلس ایران دات كام
حوزه اهر و هریس

حوزه انتخابیه اهر و هریس

درباره حوزه انتخابیه اهر و هریس

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه اهر و هریس

کاندیداهای حوزه اهر و هریس

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه اهر و هریس که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه اهر و هریس

شهرستان اهر یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی است و مرکز آن نیز شهر اهر است. جمعیت این شهرستان بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۰ هجری شمسی ۱۲۸۰۰۰ نفر می باشد که ۹۲۰۰۰ نفر در شهر اهر و ۳۶۰۰۰ نفر در روستاها به سر می برند. مردم منطقه اهر به زبان ترکی آذربایجانی سخن می گویند.
شهرستان هریس نیز یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی است که از دو بخش مرکزی و خواجه تشکیل شده است. جمعیت این شهرستان طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۶۹۰۹۳ نفر است. مرکز این شهرستان شهر هریس می باشد. شهرستان هریس از سمت شرق به شهرستان های سراب و مشگین شهر، از سمت غرب به شهرستان تبریز، از سمت شمال به شهرستان های اهر و ورزقان و از سمت جنوب به شهرستان بستان آباد محدود شده است.
حوزه اهر و هریس یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه اهر و هریس پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه اهر و هریس استفاده کنند.حوزه اهر و هریس دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات اهر و هریس در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای اهر و هریس داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی اهر و هریس را در تایید صلاحیت اهر و هریس مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های اهر و هریس در مجلس

نظرات مردم اهر و هریس

مردم شریف حوزه انتخابیه اهر و هریس، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد اهر و هریس و انتظارات خود از کاندیداهای اهر و هریس بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.