مجلس ایران دات كام
در صحن مجلس؛

سازوكار پرداخت یارانه هدفمندی و معیشتی در سال ۱۴۰۰

سازوكار پرداخت یارانه هدفمندی و معیشتی در سال ۱۴۰۰

به گزارش مجلس ایران دات کام نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازوکار پرداخت یارانه هدفمندی و معیشتی در سال ۱۴۰۰ را تعیین کرد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی امشب مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با احکام هزینه ای تبصره ۱۴ موافقت کردند.
احکام هزینه ای تبصره (۱۴) این لایحه به شرح زیر است:
الف) ۱ – سازمان هدفمندی یارانه ها موظف است بدون احتیاج به ابلاغ و تخصیص از جانب سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به پرداخت مصارف مربوط مطابق جدول مذکور و بند (الف) تبصره (۱۸) و ردیف محرومیت زدایی مندرج در جدول ۳- ۱۰ اقدام نماید.
۳- عوارض شهرداری ها و دهیاری ها از فروش حامل های انرژی مبحث ماده (۳۸) قانون مالیات بر ارزش افزوده و جداول پرداختی ها (مصارف) این تبصره، بعد از وصول، ظرف مدت یک ماه به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور واریز می شود تا به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت گردد.
بند (ب) تبصره (۱۴) عبارت است از: سازمان هدفمندسازی یارانه ها به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حسب مورد مکلفند نسبت به ثبت نام و پرداخت یارانه هدفمندی و هم معیشتی و سایر یارانه ها به کلیه افراد همچون افراد جدید، افرادی که تابحال ثبت نام ننموده اند و افرادی که منصرف شده اند، اقدام نمایند.
عدم ثبت نام یا تأخیر در ثبت نام و عدم پرداخت یارانه هدفمندی و هم یارانه معیشتی و سایر یارانه ها تخلف محسوب و مسئولیت آن بر عهده کلیه مدیران ذیربط است، این تخلف قابل رسیدگی در مراجع ذیصلاح است.
در بند (د) این تبصره هم آمده است؛
۱- منابع جدول این تبصره بعد از تأمین به صورت کامل به مصارف آن می رسد و هزینه کرد آن در غیر مصارف جدول تخلف به حساب می آید. س
۲- ازمان هدفمندسازی یارانه ها مکلف است گزارش اقدامات را هر سه ماه یک مرتبه به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات عرضه نماید.
۳- تأمین منابع مورد نیاز این تبصره در اولویت است و اجرای مفاد سایر تبصره های این قانون نباید منجر به کاهش منابع آن شود.
در ادامه جلسه، نمایندگان با الحاق یک بند به ماده واحده بودجه موافقت کردند که بر مبنای آن، به دستگاه ها اجازه داده می شود تا یک درصد از بودجه خویش را برای سیاست های جمعیتی اختصاص دهند.


منبع:

1399/12/16
23:08:50
0.0 از 5
4078
تگهای خبر: ابلاغ , بودجه , ثبت نام , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴