مجلس ایران دات كام
با رأی نمایندگان صورت گرفت؛

اختصاص اعتبار برای تجهیز سالن های فرهنگی، ورزشی و امدادی بسیج

اختصاص اعتبار برای تجهیز سالن های فرهنگی، ورزشی و امدادی بسیج

به گزارش مجلس ایران دات کام نمایندگان مجلس با اختصاص اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای دستگاههای اجرایی برای تجهیز و آماده سازی سالن های فرهنگی، ورزشی و امدادی بسیج موافقت کردند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی امشب مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با الحاق یک بند به ردیف یک تبصره (۱۹) ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند.
مطابق با این مصوبه، یک درصد از اعتبارات مبحث این بند برای تکمیل، تجهیز و آماده سازی سالن های فرهنگی، ورزشی و امدادی بسیج هزینه می شود.
متن ردیف یک تبصره ۱۹ ماده واحده لایحه بودجه هم به این شرح است؛
به دولت اجازه داده می شود تا ده درصد (۱۰%) از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای هر دستگاه اجرائی مندرج در این قانون را کسر و به ردیف شماره ۳۷-۵۵۰۰۰۰ واریز نماید تا با اعتبار مصوب طرحها و زیرطرحهای دستگاه اجرائی مندرج در پیوست شماره (۱) این قانون، در چارچوب یارانه سود، وجوه اداره شده و یا کمک، برای قراردادهای مذکور اختصاص دهد. جابجایی اعتبارات، طرحها و زیرطرحهای مندرج در قسمت دوم پیوست شماره (۱) این قانون و اولویت بندی آنها توسط سازمان برنامه و بودجه کشور انجام می شود. نحوه توزیع اعتبارات طرح (پروژه ) های استانی توسط شورای برنامه ریزی و توسعه استان تعیین می شود.
بخش های خصوصی، تعاونی و شهرداری ها و دهیاری ها می توانند تأمین مالی را از راه روشهایی چون تأمین مالی خارجی (موضوع بند (الف) تبصره (۳) این قانون)، منابع بانکی، بازار سرمایه و تسهیلات ریالی و ارزی صندوق توسعه ملی (با رعایت قوانین و مقررات موضوعه) انجام دهند.

1399/12/14
13:13:11
0.0 از 5
4160
تگهای خبر: بودجه , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴