مجلس ایران دات كام
با رأی نمایندگان؛

جریمه مشتركان پرمصرف آب صرف گسترش زیرساخت های آب روستایی می شود

جریمه مشتركان پرمصرف آب صرف گسترش زیرساخت های آب روستایی می شود

مجلس ایران دات کام: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای مقرر کردند که صد درصد منابع حاصل از مبالغ مازاد دریافتی از مشترکان پرمصرف، صرف گسترش زیرساخت های آب آشامیدنی روستایی و عشایری شود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، نمایندگان مجلس شورای در جلسه علنی امشب با با بند (الف) تبصره ۶ این ماده واحده موافقت کردند.
مطابق با این مصوبه، وزارت نیرو بوسیله شرکتهای آب و فاضلاب استانی سراسر کشور مکلف است علاوه بر دریافت نرخ آب بهای شهری، به ازای هر مترمکعب فروش آب آشامیدنی بالاتر از الگوی مصرف تعیین شده توسط هیأت وزیران مبلغ دویست (۲۰۰) ریال از مشترکان آب، دریافت و به خزانه داری کل کشور واریز نماید.
وجوه فوق مشمول مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده نخواهد بود. صددرصد (۱۰۰%) وجوه دریافتی تا سقف نهصد و شصت و پنج میلیارد (۹۶۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال از محل حساب مذکور در ردیف معین در بودجه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور فقط جهت آبرسانی شرب روستایی و عشایری و اصلاح شبکه آب مربوط به آن اختصاص می یابد.
بیست درصد (۲۰%) اعتبار مذکور برای آبرسانی شرب عشایری و هشتاد درصد (۸۰%) برای آبرسانی شرب روستایی برمبنای شاخص جمعیت و کمبود آب آشامیدنی سالم بین استان های کشور در مقاطع سه ماهه بوسیله شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور توزیع می شود تا بعد از مبادله موافقتنامه بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانها و شرکتهای آب و فاضلاب استانی و یا سازمان امور عشایر ایران هزینه شود.
منبع:

1399/12/12
10:04:15
0.0 از 5
3978
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵