مجلس ایران دات كام
قالیباف در صحن مجلس:

منابع تعیین شده در بودجه باید واقعی باشد

منابع تعیین شده در بودجه باید واقعی باشد

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بند و تبصره 2 لایحه بودجه 1400 جهت شفاف سازی باید در کمیسیون تلفیق با دقت اصلاح گردد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمد وحیدی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی اخطار قانون اساسی، اظهار داشت: درباب بند «و» تبصره ۲ که به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد ابهاماتی وجود دارد به این علت که این بند بمنظور کمک به صندوق های قسمتی از دولت آمده و برای آن مبلغ ۱۵۰ هزار میلیارد تومان نیز تعیین شده است اما میزان بدهی ها و خلاء های موجود دراین زمینه رقمی بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان را نیاز دارد.
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که در نشست علنی مجلس باید پیشنهاداتی مطرح شود که با قانون برنامه مغایرت نداشته باشد اما خیلی از پیشنهادات با این مشکل مواجهند، این در حالیست که کارگروهی که برای تشخیص این امر تشکیل شده است، باید پیش از طرح این پیشنهادات مغایرت آنها با قانون برنامه را تشخیص دهد چونکه ما نمی توانیم مجلس را مقابل تعدادی از کارکنان دولت قرار دهیم که دراین زمینه انتظاراتی دارند.
وی اشاره کرد: دولت باید هزینه ها را به شکلی مدیریت می کرد که مجلس در مقابل کارکنان دولت قرار نگیرد. در حالی است که نماینده دولت در صحن موافق خیلی از این پیشنهادات است، اما مبالغ محدودی برای تحقق مطالبات نامحدود تعیین کرده اند که پاسخگوی تقاضای واقعی کارکنان نخواهد بود.
محمدباقر قالیباف در پاسخ به این نماینده، اظهار داشت: ما بنا بر این این بند را به کمیسیون تلفیق ارجاع دادیم تا در آنجا با دقت بررسی شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به پورمحمدی، معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه که در صحن علنی حضور داشت، اظهار داشت: اساس بند «و» بمنظور رد دیون صندوق های بازنشستگی از اموال آمده اما دولت در اجرا بد عمل کرده است و بدین سبب به مصلحت نیست که بندها و سازمان های دیگر را نیز به آن اضافه نماییم.
وی اشاره کرد: ممکنست یک پیشنهاد چند ده هزار میلیارد به هزینه ها اضافه کند که جای اشکال دارد و این امر نیازمند اصلاح ساختار بودجه است چونکه ما نمی توانیم درآمد حاصل از محل فروش اموال را خرج این موضوعات نماییم. بدین سبب باید این بند در کمیسیون تلفیق به دقت بررسی و اصلاح گردد.


منبع:

1399/12/11
14:50:57
0.0 از 5
4144
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵