مجلس ایران دات كام

تمهیدات مجلس برای گازرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان و استان های نفت خیز در سال ۱۴۰۰

تمهیدات مجلس برای گازرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان و استان های نفت خیز در سال ۱۴۰۰

مجلس ایران دات کام: نمایندگان مجلس شورای اسلامی بمنظور گازرسانی به مناطقی که از لحاظ گازرسانی شهری و روستایی پایین تر از متوسط کشور می باشند تمهیداتی برای سال 1400 در نظر گرفتند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت دوم امروز ( یکشنبه) مجلس و بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه بند های د، و، ز تبصره ۱ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را بررسی نموده و آنرا به تصویب رساندند.
برمبنای بند د تبصره ۱ ماده واحده لایحه بودجه، وزارت نفت بوسیله شرکت دولتی تابعه ذی ربط مکلف است از محل سهم چهارده و نیم درصد (۵%/۱۴ ) شرکت مذکور تا میزان بیست هزار میلیارد (۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ۲۰) ریال نسبت به گازرسانی به روستاها و اتمام طرح(پروژه) های نیمه تمام گازرسانی به روستاها، تداوم گازرسانی با اولویت گازرسانی به شهرها و روستاهای استان سیستان و بلوچستان و استان های نفت خیز و گاز خیز و مناطقی که از لحاظ
گازرسانی شهری و روستایی پایین تر از متوسط کشور می باشند و پاسگاه های در محدوده بافت روستایی و همین طور روستاهای واقع در مناطق کوهستانی و صعب العبور حداقل دو برابر سرانه، اقدامات الزم را به عمل آورد.
هزینه های در ارتباط با گازرسانی به مدارس و مساجد روستاهای گازرسانی شده از محل منابع این بند قابل تامین است. معادل مبلغ پنج هزار میلیارد ریال از مبلغ فوق جهت بهسازی معابر و ترمیم لطمه های ناشی از حفاری شبکه معابر روستاها در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دهیاری ها قرار می گیرد.
برمبنای بند و تبصره ۱ ماده واحده لایحه بودجه، وزارت نفت بوسیله شرکت دولتی تابعه موظف است در سال ۱۴۰۰ فروش میعانات گازی به شرکت های
داخلی پتروشیمی را به صورت اعتبار اسنادی داخلی انجام دهد.
برمبنای بند ز تبصره ۱ ماده واحده لایحه بودجه، وزارت نفت مکلف است ظرف مدت دوماه بعد از ابلاغ این قانون، الگوی مصرف گاز خانگی برای اقلیم های مختلف کشور را تهیه و برای تصویب به هیأت وزیران پیشنهاد نماید.
منبع:

1399/12/10
22:31:58
0.0 از 5
4207
تگهای خبر: ابلاغ , بودجه , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳