مجلس ایران دات كام
قالیباف:

باید از 5 اسفند اجرای داوطلبانه پروتكل اجرایی كاملا متوقف شود

باید از 5 اسفند اجرای داوطلبانه پروتكل اجرایی كاملا متوقف شود

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس مجلس شورای اسلامی با تکیه بر این که باید از پنجم اسفندماه اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی متوقف شود، اظهار داشت: طبق این قانون پس از پنجم اسفندماه هرگونه دسترسی بیشتر از پادمان ممنوع و غیرقانونی می باشد.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (دوشنبه) و پس از موافقت مجلس شورای اسلامی با عرضه گزارش کمیسیون امنیت ملی به قوه قضاییه درباره تخلف دولت از اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران اظهار نمود: همان گونه که از بامداد نمایندگان صحبت کردند، مشخص است که مطابق با مصوبه مجلس شورای اسلامی ما باید نظارت بر اجرای قانون را پیگیری نماییم. بخشی از این قانون اجرا شده و الان زمان اجرای مبحث پروتکل الحاقی است.
وی افزود: باید از فردا یعنی تا آخر وقت اداری فردا به بعد مبحث پروتکل الحاقی اجرا شود. ما در مجلس شورای اسلامی بر اجرای قانون مصمم هستیم یعنی باید اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی کاملا متوقف شود که این شامل همه دسترسی ها و همه پیشبینی ها در قانون است، بنابراین هرگونه دسترسی بیشتر از پادمان ممنوع و غیرقانونی می باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی وظیفه خویش را بر نظارت بر اجرای این قانون می داند که دو کمیسیون امنیت ملی و انرژی هم از سوی مجلس موظف به نظارت میدانی و عرضه گزارش های مرتب هستند. طبیعتا هیچگاه تخلف از قانون را نمی پذیریم و برپایه مصوبات مجلس شورای اسلامی امورات را پیگیری می نماییم.
او در آخر از رای نمایندگان قدردانی کرد.
منبع:

1399/12/04
13:47:37
0.0 از 5
3930
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴