مجلس ایران دات كام
حیدری :

غربی ها بایدتحریم ها را لغو كنند

غربی ها بایدتحریم ها را لغو كنند

به گزارش مجلس ایران دات کام نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: خروج از اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی برمبنای قانون است و غربی ها باید تمام تحریم های ایران را در عمل لغو کنند و به دنبال حاشیه نباشند.شهریار حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه مجلس بر حسن اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها نظارت می کند، گفت: دولت خصوصاً سازمان انرژی اتمی تا حالا همراهی بسیار خوبی در اجرای مصوبات مجلس در قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها داشته و در زمان مقرر آنرا اجرا کرده اند.
وی بیان کرد: ما یک برنامه زمان بندی مشخص در قالب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها داریم و آن مرحله به مرحله اجرا می گردد. خروج از اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و سایر مواد قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها کاملاً برمبنای قانون است و هیچیک از مواد این قانون بر خلاف مقررات بین المللی نیست.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ایران صلح آمیز بودن کارهای هسته ای خودرا به همه جهانیان ثابت کرده است و این مساله برای بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اثبات و حقانیت جمهوری اسلامی ایران در این زمینه تایید شده است.
نماینده مردم قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در وضعیت فعلی اگر کشورهای غربی عضو برجام به دنبال بازگشت به این موافقت نامه هستند، باید تمام تحریم های جمهوری اسلامی ایران را در عمل لغو کنند و نباید به دنبال مذاکره و به حاشیه بردن برجام باشند.
حیدری افزود: هدف از امضای برجام آن بود که جمهوری اسلامی ایران مسائل هسته ای خودرا شفاف کند که ما هیچ کار پنهانی نداشتیم و کارهای خودرا همیشه بطور شفاف به اثبات رساندیم و وظیفه طرف مقابل لغو تحریم ها بود اما آنان هیچیک از تحریم های ایران را لغو نکردند و حتی تحریم های ایران را اضافه کردند.
وی اظهار داشت: قطع به یقین و با در نظر گرفتن ملاحظات و مصالح ملی، قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در بازه زمانی تعیین شده و بطور دقیق اجرا می گردد.منبع:

1399/12/02
10:11:23
0.0 از 5
4429
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱