مجلس ایران دات كام

مازنی: اربعین نظریه های غرب را به چالش كشیده است

مازنی: اربعین نظریه های غرب را به چالش كشیده است

به گزارش مجلس ایران دات كام یك نماینده مجلس با اشاره به فعال شدن هشتگ های عنادورز سعودی همزمان با رویداد بزرگ اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: اربعین بسیاری نظریه های غربی را به چالش كشیده و به همین جهت رسانه های غربی آنرا پوشش نمی دهند.


به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مازنی در برنامه رو در رو از شبكه چهار سیما با اشاره به تحولات اخیر عراق خاصه پیش از آغاز اربعین حسینی اظهار نمود: مردم عراق مشكلات سیاسی و اقتصادی دارند و به هر حال تظاهرات و اجتماعاتی برگزار می كنند. تجمعات اخیر از نظر مرجعیت شیعه و رهبران دینی و سیاسی به رسمیت شناخته شد. مشكلات مردم عراق واقعیت است اما این كه چرا این مشكلات به سمت موج سواری حركت می كند، باید آنرا در رویداد اربعین جست وجو كرد.
وی افزود: این كه در آستانه اجتماع بزرگ اربعین چنین اتفاقی می افتد، به موج سواری آمریكا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی باز می گردد كه به صورت علنی در دمیدن در آتش فتنه و آشوب عراق نقش موثر داشتند. در این بین بیشترین هشتگ ها تحت عنوان انتفاضه عراق از جانب سعودی ها بود كه نشان داده است این فضاسازی هشتگی، فیك و تقلبی است و از عناصر فتنه سعودی برخاسته است.
وی خاطرنشان كرد: مردم عراق وقتی با رویداد اربعین حسینی مواجه گشتند، توقعات و انتظارات خویش را متوقف كرده و همین مردم به استقبال زائرین آمدند.
مازنی افزود: در این بین سفارش می شود رهبران عراق پس از پذیرایی از میهمانان اباعبدالله(ع) مشكلات مردم عراق را فراموش نكرده و نیازهای این مردم میهمان نواز را در نظر گیرند؛ همینطور مردم عراق توجه داشته باشند كه این موج شاید مجدد روی دهد؛ بنابراین باید تحكیم ملی خویش را در دست گیرند تا از این فتنه به یاری خدا عبور كنند.
وی تصریح كرد: «بنده سفارش می كنم دولت عراق و حوزه های علمیه و پژوهشگران در ایران و عراق امروز و در طول سال نشست های علمی و هم اندیشی هایی برگزار كنند كه ابعاد مختلف این واقعه بزرگ تبیین گردد. اربعین بسیاری نظریه های غربی را به چالش كشیده و به همین جهت رسانه های غربی آنرا پوشش نمی دهند.
این نماینده مجلس افزود: «جریان رسانه ای غرب تلاش دارد جلوه راستی و صداقت را از خود بروز دهد؛ در عین حال در داخل ایران برخی افراد باور كرده اند برای دریافت خبر باید سراغ بی بی سی رفت؛ ولی همین شبكه در برهه های حساس تاریخی بر مبنای منافع فرامرزی و استعماری راست و دروغ را خلط می كند.
مازنی تصریح كرد: رسانه های صهیونیستی هم تلاش دارند اربعین دیده نشود ولی خدای امام حسین(ع) تقدیری دیگر را رقم زده است.1398/07/26
18:03:55
5.0 از 5
10898
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام