مجلس ایران دات كام
با اشاره به جلسه فراكسیون مرزنشینان با جهانگیری؛

مالكی: ستاد ملی احیای دریاچه هامون تشكیل می شود

مالكی: ستاد ملی احیای دریاچه هامون تشكیل می شود

مجلس ایران دات کام: رئیس فراکسیون مرزنشینان مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه اعضای این فراکسیون با معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت که در این نشست قرار شد ستاد ملی احیای دریاچه هامون تشکیل گردد.


فداحسین مالکی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: اعضای فراکسیون مرزنشینان مجلس متشکل از نمایندگانی از ۱۶ استان کشور جلسه ای با معاون اول رئیس جمهور داشتند هدف این فراکسیون استفاده از ظرفیت های مجلس برای شکوفا کردن اقتصاد کشور است که در نهایت می تواند کمک موثری به دولت داشته باشد.
وی توضیح داد: در جلسه با آقای جهانگیری بر لزوم استفاده از ظرفیتهای موجود کشور تاکید شد که همچون آن بحث دریاچه هامون است؛ دریاچه هامون به سبب تحولات افغانستان به شرایط فعلی گرفتار شده دریاچه ای که در بعد بین الملل دارای اهمیت بسیار است به این علت که با کشور افغانستان مشترک بوده یعنی قسمتی از آن در جمهوری اسلامی و قسمتی از آن در افغانستان است از همه مهمتر در مجامع بین المللی ثبت شده و لازم است با بهره گیری از ظرفیتها اقداماتی برای احیای دریاچه هامون کرد تا امید به زندگی مردم استان سیستان و بلوچستان برگردد.
نماینده زاهدان اظهار داشت که در این نشست قرار شد که ستاد ملی و فراملی احیای دریاچه هامون تشکیل گردد تا از طرفیتهای ملی و بین المللی استفاده گردد.
مالکی همین طور اشاره کرد: باتوجه به این که کشورمان دارای مرزهای خشکی و دریایی است در این نشست بر لزوم بهبود وضعیت جاده های مرزی تاکید شد تا جاده ها از استانداردهای کافی برخوردار باشند اقدامی که اساسا تاثیرات تجاری و اقتصادی برای داد و ستد و کمک به مرزنشینان خواهد داشت.
او در آخر اظهار داشت که در این نشست تاکید شد که چهار استان دیگر از درآمدهای حاصل از افزایش قیمت سوخت بهره مند شوند تا به این استانها نیز کمک شایانی صورت گیرد.
منبع:

1399/11/21
23:12:10
0.0 از 5
4092
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , قیمت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام