مجلس ایران دات كام
جوكار در تذكر شفاهی:

بی برنامگی دولت در حوزه آب

بی برنامگی دولت در حوزه آب

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشکلات امروز ما در حوزه آب به سبب بی برنامگی های دولت می باشد درحالی که آب یک مسئله مهم و حیاتیست و باید مورد توجه قرار گیرد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدصالح جوکار در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی، اظهار داشت: مشکلات امروز کشور در حوزه آب به سبب بی برنامگی دولت دراین زمینه و عدم اجرای تعهدات در استان های مختلف است.
وی بیان کرد: بی برنامگی دولت در حوزه آب موجب ایجاد شکاف بین مردم استان های مختلف شده و این اختلافات به عدم مدیریت دولت در حوزه آب بازمی گردد.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیچ قسمتی از کشور نباید بی آب بماند و حقابه همه مردم باید پرداخت گردد. این مطالبه ما از رئیس جمهور است و وی باید با جدیت این مساله را پیگیری کند.
جوکار اضافه کرد: متأسفانه در یک ماه گذشته دوبار خط انتقال آب به استان یزد، قطع و مردم گرفتار بی آبی شدند. همین طور برای مقابله با خشکسالی باید برنامه هایی برای تامین آب استان های مرکزی در نظر گرفته شود.
وی گفت: آب یک مسئله مهم و حیاتی بشمار می رود و جزو انفال است و ما نمی توانیم آب را فقط به یک قسمت خاص از کشور اختصاص دهیم.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متأسفانه هم اکنون شاهد خشک شدن گنداب گاوخونی هستیم که زیست بوم منطقه را با خطر جدی مواجه کرده و سوال ما از مسئولان سازمان محیط زیست آنست که چرا هیچ اقدامی برای احیای گنداب گاوخونی انجام نمی دهند؟
جوکار متذکر شد: همانطور که با برنامه ریزی، دریاچه ارومیه احیا شد، باید اعتبارات جدی برای احیای گنداب گاوخونی درنظر گرفته شود و اینکه پشت میز بنشینیم و مسائل و مشکلات را از پشت میز هدایت نماییم، مشکلات مردم حل و فصل نمی گردد.
مقتدایی: هر چه سریعتر آب مورد نیاز برای زاینده رود تامین شود
همچنین در ادامه جلسه، عباس مقتدایی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: صد روز از عمر دولت باقی مانده و رئیس جمهور به مردم اصفهان قول داد که جریان آب در زاینده رود دائمی شود اما این وعده هنوز محقق نشده است.
وی خطاب به رئیس جمهور، اضافه کرد: تقاضای بنده آنست که در فرصت باقی مانده از عمر دولت، اقدامات لازم، انجام تا آب مورد نیاز برای زاینده رود تامین شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مشکلات آب موجب کاهش درآمد استان اصفهان و لطمه وارد شدن به آثار تاریخی این استان شده و لازم است که رئیس جمهور این مشکلات را حل و فصل کند.


منبع:

1399/11/19
21:59:57
0.0 از 5
4126
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵