مجلس ایران دات كام
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس:

دولت سهامداران بورس را رها نكند

دولت سهامداران بورس را رها نكند

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو ناظر مجلس در شورایعالی بورس ضمن اشاره به مشکلات کنونی بازار سرمایه، خطاب به دولت تصریح کرد: زمانی که مردم را به سرمایه گزاری در بورس دعوت می کند نباید آنها را رها کند.


محسن علیزاده در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به وضعیت بازار سرمایه اظهار داشت: چندی قبل رئیس دفتر رئیس جمهور اشاره کردند که مجلس در بورس دخالت نکند ما خودمان مشکلات بورس را رفع می نماییم، خواسته ما هم همین است، ما تاکید داریم هنگامی که دولت مردم را به سرمایه گذاری در این بازار دعوت می کند باید از سرمایه گذاران حمایت کند.
وی ادامه داد: بورس به یک توپ سرگردان در زمین فوتبال دولت تبدیل گشته است که بازیکنان این زمین وزرا و مسئولین این حوزه هستند، هر شخصی که از راه می رسد حتی در بعضی موارد مجلس بدون اینکه هدفی برای گل زدن داشته باشد به این توپ ضربه ای می زند و این توپ به سمتی پرتاب می شود، این امر هم برای بازار سرمایه اتفاقی ناخوشایند است.
نماینده مردم سپیدان در مجلس خاطرنشان کرد: دولت یک وظیفه جدی برعهده دارد و آن هم حراست و صیانت از سرمایه سهامداران است، زمانی که مردم را به سرمایه گذاری در بورس دعوت می کند نباید آنها را رها کند، رئیس جمهور باید بعنوان یک راهبر همه وزرای کابینه را برای رفع مشکل این بازار و پشتیبانی از سرمایه گذاران موظف کند، پشتیبانی از این بازار هم نباید صرفاً در حد شعار باشد باید این مهم را به صورت علنی و جدی شاهد باشیم.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: مجلس بر مبنای وظیفه خود در مقاطعی که احتیاج به حمایت تقنینی باشد اینکار را انجام می دهد و اگر بازهم احتیاج به حمایت باشد اینکار را انجام می دهد، اما در مقطعی که حوزه اختیارات ما نباشد معتقدیم که دولت باید به مبحث ورود کند.
منبع:

1399/11/18
20:47:25
0.0 از 5
4012
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , مجلس , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام