مجلس ایران دات كام
عضو هیات رئیسه مجلس مطرح كرد

سود ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی ارز دولتی برای ۱۲۰ نفر

سود ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی ارز دولتی برای ۱۲۰ نفر

عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر ضرورت مبارزه با رانت خواری، ارز دولتی را رانت زا دانست و اظهار داشت: در مساله دلار چهار هزار و 200 تومانی، حدود 120 نفر حداقل 300 هزار میلیارد تومان را برده اند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، احمد امیرآبادی فراهانی پنجشنبه شب در پنجمین شب از جشن های دهه فجر انقلاب اسلامی در مسجد چهارمردان قم، با اشاره به نعمت انقلاب اسلامی، یادآوری وضعیت دوران پیش از انقلاب را ضروری دانست و اظهار داشت: وابستگی نمایندگان آن دوره به سفارتخانه ها، وابستگی یکطرفه اقتصادی و نظامی، حضور مستشاران آمریکایی و دریافت حق توحش از نمونه هایی است که باید به جوانها گفته شود.
انحراف مسیر تصمیم سازی توسط نفوذی ها
وی با اشاره به دروغ پردازی دشمن در فضای مجازی، اظهار داشت: جنگ سایبری و جنگ فضایی از جانب دشمن افزایش یافته است و ما باید برای مقابله با این دروغ پردازی ها برنامه داشته باشیم.
وی با ذکر نمونه هایی از دستاوردها و پیشرفتهای دوران ۴۲ ساله انقلاب، ظرفیت و توانایی نسل جوان کشور را بسیار بالا و گره گشا دانست و اضافه کرد: متأسفانه مسئولین لیبرال یا اعتقادی به این قابلیت ندارند و یا منافع حزبی آنها در واردات اجازه استفاده از این قابلیت ها را نمی دهد.
امیرآبادی پیشرفت و توانایی های موشکی را بازدارنده تهدیدات دشمن دانست و اظهار داشت: دموکرات ها و جمهوری خواهان هر دو برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی، به دنبال نابودی صنعت موشکی ما هستند و از نظر ما دموکرات و جمهوریخواه در اساس دشمنی با ایران تفاوتی ندارند و اختلافشان فقط در نحوه رسیدن به هدف است.
وی با اشاره به شاهکار سپاه و ارتش در حوزه دفاعی و بازدارندگی، اظهار داشت: برخی به دنبال این هستند که آمریکای جدید را خوب نشان دهند و متأسفانه خبرهایی از رفت و آمد پنهانی برخی افراد به عمان داریم.
عضو هیئت رئیسه مجلس با اعلان اینکه در قانون راهبردی مجلس، مسئولین حق مذاکره ندارند، اظهار داشت: ما باید مراقب جریان نفوذ باشیم برای اینکه نفوذی هایی مثل دری اصفهانی در تیم برجام و کاوه مدنی در سازمان محیط زیست علاوه بر جمع آوری اطلاعات، با منحرف کردن مسیر تصمیم گیری و دادن اطلاعات غلط، موجب می شوند که تصمیماتی مانند برجام و قیمت بنزین ضد منافع مردم گرفته شود.
۳۰۰ هزار میلیارد تومان در جیب ۱۲۰ نفر
وی با تاکید بر ضرورت مبارزه با رانت خواری، دلار ۴۲۰۰ تومانی را رانت زا دانست و اظهار داشت: در مساله دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی، حدود ۱۲۰ نفر حداقل ۳۰۰ هزار میلیارد تومان را برده اند.
امیرآبادی حفظ روحیه انقلابی و مراقبت از اطرافیان را لازم دانست و اظهار داشت: همین اطرافیان مسئولین مثل پسر معاون وزیر، پسرخاله وزیر، وابستگان وزیر و پدر داماد رئیس جمهور دارای رانت و فساد هستند؛ و اگر آنها می دانند سندی ندارم، می توانند شکایت کنند.
وی با اعلان اینکه برخوردهای قضاییِ صورت گرفته با اطرافیان مسئولین مثل برادر رئیس جمهور یا فرزندان رئیس اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام، همه از ثمرات انقلاب است، اظهار داشت: پیش از انقلاب موردی پیدا نمی کنید که حتی به اطرافیان شاه و مسئولین دست زده باشند.
دولت در موضوع ارز ۴۲۰۰ تومانی لجبازی می کند
امیرآبادی با اشاره به طرح اصلاح بودجه و دلیلهای مخالفت مجلس با ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت: بحث بودجه را به شکلی سیاسی کردند که اگر مجلس بودجه را قبول و یا حتی رد کند، باز هم انگشت بهتان به سمت مجلس باشد و ما بنا بر این به دنبال اصلاح بودجه بودیم ولی متأسفانه کلیات بودجه رد شد و متأسفانه دولت در زمینه بودجه و ارز ۴۲۰۰ تومانی لجبازی می کند.
وی با اشاره به برخی اقدامات و اختیارات فسادزای دولت، اظهار داشت: مسئولین در سطح کلان، صداقت ندارند و نزد ما حرفی می زنند و در رسانه حرف دیگری بیان می کنند و رسماً دروغ می گویند.
شفافیت حق مردم است
نماینده مجلس شورای اسلامی شفافیت را یک ضرورت دانست و اظهار داشت: همه طرفدار شفافیت هستند مگر دزدها و رانت خوارها و آنهایی که صداقت ندارند.
وی نمایندگان را وکلای مردم دانست و اظهار داشت: مردم حق دارند رأی و صحبت و دلیلهای نماینده خودرا بفهمند و پس از مجلس، باید سراغ شفافیت در سایر بخش های حکومتی مخصوصاً شوراهای دولت رفت تا از رانت های اطلاعاتی که وجود دارد، جلوگیری شود.
امیرآبادی درباره رأی نیاوردن طرح شفافیت آرا در مجلس اظهار داشت: خیلی از مخالفین، با اصل شفافیت آرا مخالف نبودند بلکه با برخی جزئیات طرح مخالف بودند و درصدد آن هستیم که بوسیله ماده ۱۳۰، طرح را باردیگر در دستور بیاوریم و این دفعه به صورت علنی در مورد شفافیت آرا، رأی گیری نمائیم.

1399/11/18
10:40:12
0.0 از 5
3989
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام