مجلس ایران دات كام
معاونت قوانین مجلس:

دولت مطابق قانون باید لایحه بودجه را باردیگر عرضه كند

دولت مطابق قانون باید لایحه بودجه را باردیگر عرضه كند

به گزارش مجلس ایران دات کام معاون قوانین مجلس اظهار داشت: برپایه قانون، دولت باید لایحه بودجه ۱۴۰۰ را مجدد به مجلس ارائه نماید.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، بهزاد پورسید معاون قوانین مجلس این مطلب را در پاسخ به اظهارات حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور که امروز گفته «آنچه رد شده مصوبه کمیسیون تلفیق است و دولت تصمیمی ندارد که لایحه اصلاحی به مجلس بفرستد»، تصریح کرد: معاون پارلمانی ریاست جمهوری اطلاع دارد که آیین نامه داخلی مجلس به هیچ وجه ترتیبی را برای بازگشت لایحه در این مرحله به کمیسیون پیشبینی نکرده است و این معنا به وضوح از مفاد تبصره ۳ ماده ۱۸۲ قانون آیین نامه داخلی قابل درک است.
وی اضافه کرد: اشتباه نمایندگان دولت این است که به توضیحات رئیس مجلس در زمان رأی گیری درباره بودجه و به مفاد تبصره فوق الذکر و همینطور بند ۴ ماده ۱۸۲ توجه نکرده اند. برپایه این مفاد و توضیحات، آنچه رأی گیری شد کلیات بودجه است و بر مبنای قانون اساسی بودجه باید توسط دولت عرضه شود.
معاون قوانین مجلس تصریح کرد: در این شرایط که مجلس کلیات بودجه را رد کرده است، عرضه مجدد لایحه بودجه تکلیف دولت می باشد مگر اینکه دولت علاقه ای به اداره کشور در سال آینده بر مبنای قانون بودجه نداشته باشد.
پورسید با اشاره به اینکه دولت جز این راهی ندارد که یا لایحه مجدد عرضه کند و یا لایحه چند دوازدهم برای اداره امور کشور بفرستد درباره هرگونه رفتار غیرقانونی دولت اخطار داد و اظهار داشت: بدیهی است اگر دولت به تکالیف قانونی خود عمل نکند، مجلس شورای اسلامی بر مبنای اختیارات قانونی خود تدابیر لازم را اتخاذ خواهد نمود.


منبع:

1399/11/16
23:31:15
0.0 از 5
4166
تگهای خبر: بودجه , دولت , قانون , لایحه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲