مجلس ایران دات كام
ذوالنور در تذكر شفاهی:

روحانی فلسفه وجودی مجلس را زیر پا می گذارد

روحانی فلسفه وجودی مجلس را زیر پا می گذارد

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولتمردان خصوصاً شخص رئیس جمهور، فلسفه وجودی مجلس را زیر پا له می کنند و هیئت رئیسه مجلس باید آنان را وادار به تمکین نسبت به قانون کنند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی، اظهار داشت: معمولاً بعد از آنکه نمایندگان مجلس نطق میان دستور خودرا مطرح می کنند، جمع زیادی از نمایندگان برای تقدیر و تشکر از وی، دور این نماینده حلقه می زنند و این مسئله موجب می شود که نماینده بعدی که می خواهد نطق کند، نتواند پشت تریبون قرار گیرد.
وی بیان کرد: نماینده ای که نطق می کند نه کوه کَنده و نه «شق القمر» کرده و دلیلی ندارد که این همه نماینده بعد از نطق نماینده ای، دور وی تجمع کنند. برای برگزاری هر یک دقیقه مجلس هزینه زیادی می شود و باید از انجام این اقدامات خودداری شود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: بر اساس گزارش تفریغ بودجه و دیوان محاسبات، رئیس جمهور از ۶۰ تا ۸۰ درصد انحراف از قانون در بودجه های سالانه داشته است. این همه هزینه صرف برگزاری جلسات مجلس می شود و ما قانون تصویب می نماییم اما دولت رعایت نمی کند.
ذوالنور گفت: حیات، رسالت و فلسفه وجودی مجلس توسط رئیس جمهور و دولت زیر پا له می شود و هیئت رئیسه باید رئیس جمهور را وادار به تمکین نسبت به قانون کنند چونکه مشکلات و بدبختی های ما در کشور، این مسائل است.
وی متذکر شد: رئیس جمهور روز گذشته در تکریم روز زن اظهار داشت که اگر زنان تصمیم بگیرند و وارد صحنه شوند، کاندیدای مورد نظرشان رأی می آورد. آیا شأن زن این است؟ بهتر است آقای رئیس جمهور وظایف خودش را انجام دهد و به این نکته توجه کند که مردم زیر بار فقر و گرسنگی از بین می روند و دولت باید به قانون عمل کند.


منبع:

1399/11/16
18:05:41
0.0 از 5
4279
تگهای خبر: بودجه , تصویب , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام