مجلس ایران دات كام
حاجی دلیگانی در صحن مجلس:

طرح شفافیت آرای نمایندگان  اعتمادسازی مردم را به همراه خواهد داشت

طرح شفافیت آرای نمایندگان  اعتمادسازی مردم را به همراه خواهد داشت

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح شفافیت آرای نمایندگان اعتمادسازی مردم را به دنبال خواهد داشت، اگر تعدادی از افراد اعتمادشان نسبت به برخی از مسئولان سلب شده، به سبب عدم شفافیت است.



به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در موافقت با کلیات طرح شفافیت آرای نمایندگان، اظهار داشت: بنده یقین دارم که مجلس یازدهم با مجلس دهم کاملا متفاوت می باشد چونکه آن زمان این طرح را با چند نفر دنبال می کردیم اما امروز خوشحال هستیم که عموم نمایندگان به دنبال شفافیت هستند.
وی بیان کرد: این تابلوی افتخاری برای مجلس یازدهم خواهد بود که برای نخستین بار بعد از ۴۰ سال در مجلس شورای اسلامی، می خواهیم این طرح را به تصویب برسانیم و اساسا چنین موضوعی نشان از بلوغ مجلس دارد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اصل ۶۹ قانون اساسی صراحتا اعلام می کند که باید تمام مذاکرات مجلس پخش شود چونکه مردم نامحرم نیستند. شفافیت به مفهوم یکرنگی و صداقت است و اساسا هیچ کس با صداقت مخالف نیست.
حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه طرح شفافیت آرای نمایندگان اعتمادسازی مردم را به دنبال خواهد داشت، اظهار داشت: اگر تعدادی از افراد اعتمادشان نسبت به برخی از مسئولان سلب شده، به سبب عدم شفافیت است.
وی اشاره کرد: باید با مردم روراست باشیم و تقیه برای دشمنان است. پس این شفافیت را از مجلس شورای اسلامی شروع خواهیم کرد چونکه مبارزه با فساد را به دنبال خواهد داشت و راه مبارزه با فساد، رأی مثبت به این طرح است.


منبع:

1399/11/15
12:55:32
0.0 از 5
4025
تگهای خبر: تصویب , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام