مجلس ایران دات كام
رشیدی در موافقت با كلیات بودجه:

نباید وارد بازی دولت شویم

نباید وارد بازی دولت شویم

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما نباید وارد بازی دولت شویم، اظهار داشت: چرا دولت ناراحت است؟ به خاطر اصلاحاتی که در کمیسیون تلفیق انجام گرفته است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمد رشیدی در جلسه بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در صحن علنی مجلس در موافقت با کلیات لایحه، اظهار داشت: بودجه ای که دولت فرستاده را شما می گویید مشوش بوده است ما تائید می نماییم، شفافیت نداشته و مخفی کاری داشته ما تایید می نماییم. تلفیق زحمت کشیده اصلاحات جدید انجام داده است و به نمایندگی از شما این کار را انجام داده است.
وی اضافه کرد: شما می دانید که پنج واحد درصد معافیت مالیاتی به واحدهای تولیدی دادیم. مالیات اصناف را تا ۱۰۰ میلیون تومان سود در سال معاف کردیم، تسهیلات ازدواج را به ۱۰۰ میلیون رساندیم، حقوق سربازان را به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رساندیم. مجانی کردن آب و برق و گاز را برای کم مصرف ها و کم درآمدها را انجام دادیم.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اشاره به اینکه افزایش یارانه ها را به نفع مردم تا ۴ برابر کردیم، عنوان کرد: شما مردم را خوشحال کردید اما مردم را پشیمان نکنید. رای موافق به لایحه رای موافقت با دولت نیست بلکه رای موافق به کمیسیون تلفیق است. شما باید دولت را وادار به کار کنید، این چه منطقی است که بگوییم ما هر کاری بکنیم دولت انجام نمی دهد، پس ما چه کاره ایم؟ ما نماینده مردم هستیم. ما باید دولت را وادار نماییم که کار بکند.
رشیدی اظهار داشت: من خواهش می کنم که به کلیات رای دهید و کمک کنید که بودجه در این شرایط اصلاح نماییم. ما همه شعار دادیم و از مبارزه با رانت خواری دم زدیم، اگر به لایحه رای مخالف دهید یعنی با رانت خواری موافقت کردید. ما مخالف رانت هستیم و این را باید در عمل نشان دهید و رای موافق به کلیات دهیم.
وی با اشاره به اینکه ما نباید وارد بازی دولت شویم، اضافه کرد: چرا دولت ناراحت است؟ به خاطر اصلاحاتی که در کمیسیون تلفیق انجام گرفته است.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس اظهار داشت: شما به خود کمیسیون تلفیق خودتان احترام بگذارید. هنر مجلس این است که در این راه سربلند بیرون بیاید و وارد بازی دولت نشویم. دولت خوشحال می شود که این لایحه رای مخالف بیاورد. شما رای موافق بدهید چونکه خدا با مجلس است و مردم هم مجلس را قبول دارند.


منبع:

1399/11/14
12:11:11
0.0 از 5
4098
تگهای خبر: بودجه , دولت , لایحه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱