مجلس ایران دات كام
امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر جمهوری هند:

ایران همواره به دنبال همكاری با كشورهای دوست و همسایگان است

ایران همواره به دنبال همكاری با كشورهای دوست و همسایگان است

به گزارش مجلس ایران دات کام دستیار ویژه رئیس مجلس ضمن اشاره به نقش محور و سازنده ایران در منطقه، خاطرنشان کرد: ایران همواره دست دوستی و همکاری به سمت کشورهای دوست و همه همسایگان دراز کرده است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، گددام دارمندرا، سفیر جمهوری هند در تهران با دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل ملاقات و گفتگو کرد.
امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار، روابط دو کشور را تاریخی و نشان از اشتراکات دیرینه فرهنگی اجتماعی دو ملت دانست و اضافه کرد: مناسبات تهران و دهلی نو همیشه روند دوستانه و رو به رشدی دارد و انتظار می رود شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط، بدون اعتنا به رفتار غیرسازنده دیگران باشیم.
امیرعبداللهیان همین طور به ارتقای روابط فیمابین از گذرگاه های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی اشاره نمود و توجه ویژه به تعاملات کمیسیون های تخصصی مجالس دو کشور و همکاری گروه های دوستی پارلمانی را رهیافتی مهم برشمرد.
دستیار ویژه رئیس مجلس، با مروری بر همکاری پارلمانی، سیاسی و اقتصادی دو کشور آینده همکاری ها را رو به رشد خواند.
امیرعبداللهیان با اشاره به نقش محور و سازنده جمهوری ایران در منطقه اشاره کرد: ایران همیشه دست دوستی و همکاری به سمت کشورهای دوست و همه همسایگان دراز کرده است.
گددام دارمندرا، سفیر جمهوری هند نیز در این دیدار، ایران را کشوری دارای ثبات سیاسی اجتماعی دانست و اظهار داشت: ایران بر امنیت پایدار در منطقه تاکید دارد و نقش مهمی در این راه ایفا می کند.
وی گفت: همکاری بین ایران و هندوستان در سطح منطقه و بین المللی بیان کننده اشتراک دو کشور در حوزه های منطقه ای و جهانی است.
دارمندرا اضافه کرد: گفتگوهای پارلمانی بین دو کشور خصوصاً در سطح رؤسای مجالس در روابط فیمابین تأثیرگذار و پر اهمیت است.
بحث و تبادل نظر درباب تحولات منطقه، دوران پسا ترامپ و همین طور آینده روابط جمهوری اسلامی ایران و هند از اهم گفتگوی طرفین در این جلسه بود.


منبع:

1399/11/09
12:14:47
0.0 از 5
4342
تگهای خبر: اقتصاد , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴