مجلس ایران دات كام
ویس كرمی:

اصلاح ساختار و شفافیت در آموزش وپرورش نیازمند نگاهی ویژه است

اصلاح ساختار و شفافیت در آموزش وپرورش نیازمند نگاهی ویژه است

مجلس ایران دات کام: یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر دغدغه هایی که این کمیسیون درباب مطالبات فرهنگیان دارد، بر لزوم توجه ویژه به دو امر اصلاح ساختار و شفافیت در آموزش و پرورش تاکید نمود.


مهرداد ویس کرمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به پیگیری های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نسبت به مطالبات فرهنگیان، اظهار نمود: روز هفتم بهمن ماه با معاونان آموزش و پرورش استان حوزه انتخابیه جلسه ای داشتیم و موضوعاتی چون وضعیت معلمان مدارس غیرانتفاعی و وضعیت معلمان حق التدریسی را به بحث و بررسی گذاشتیم.
وی اضافه کرد: این سومین جلسه ای است که ما به موضوع موضوع معلمان مدارس غیر انتفاعی می پردازیم که البته این جلسات مصوباتی را هم به همراه داشته و ما پیگیر اجرائی شدن این مصوبات هستیم، در این نشست نیز بررسی ها با حضور نمایندگان این معلمان عزیز انجام شد، این عزیزان نقطه نظرات خودرا مطرح نمودند و موضوعات مختلفی به بحث و بررسی گذاشته شد.
نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طرحی تحت عنوان اصلاح موادی از قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی در مجلس در حال پیگیری است که هدف این طرح آنست که به صورتی وضعیت مدارس غیرانتفاعی و معلمان این مدارس را ساماندهی کند.
وی افزود: پیشنهادات خوبی نسبت به این طرح در نظر داریم، همچون این پیشنهادات می توان به پرداخت بیمه معلمان از سال ۱۳۹۵، ممنوع کردن هرگونه تعهد از جانب معلمان که سبب تضییع حقوق آنها شود و ایجاد سامانه برای ثبت اطلاعات مدارس غیرانتفاعی و ثبت وضعیت حقوقی و بیمه ای کارکنان اشاره نمود، ان شاءالله این طرح در صحن علنی مجلس بعد از بررسی بودجه ۱۴۰۰ مطرح می شود و امیدواریم با اصلاحاتی که در نظر داریم بتوانیم اقدامی مؤثر در جهت احقاق حق این عزیزان انجام بدهیم.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: دیگر موضوعی که در این نشست به آن پرداختیم بحث استخدام معلمان حق التدریسی بود، دوستان ابهامات و دغدغه هایی که وجود داشت را مطرح نمودند، معتقدند که اشتباهاتی در اولویت بندی ها در استان و شهرستان ها صورت گرفته است، ما نیز به بحث و بررسی این دغدغه ها و ابهامات پرداختیم، از دوستان آموزش و پرورش نیز درخواست کردیم که تا پنجشنبه گزارشی مستند درباب به کارگیری معلمان حق التدریسی با رعایت اعتراضاتی که وجود دارد ارائه نمایند تا اگر اشتباهاتی رخ داده اصلاح گردد.
ویس کرمی بیان کرد: معلمان عزیز انتظار دارند ما بعنوان نهاد نظارتی به این مساله ورود نماییم تا از تضییع حقوق آنها جلوگیری نماییم، البته این مهم میسر نمی گردد جز با شفافیت. تاکید اینجانب بر این است که ساختارها در آموزش پرورش باید اصلاح گردد و شفاف سازی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، چونکه اگر به موضوع شفافیت بیشتر توجه گردد می توانیم از ایجاد تخلفات جلوگیری نماییم، ما هم می خواهیم تا اینطور جلسات را با آموزش و پروش استان ادامه بدهیم تا به براورده شدن حقوق معلمان و کارکنان آموزش و پرورش کمک نماییم.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات همین طور افزود: اگر طرح کمیسیون آموزش در این خصوص در مجلس رای بیاورد و اصلاحاتی که مورد نظر ما است صورت گیرد معلمان بابت حقوق، حق التدریس خود و سوابق مورد تضییع حقوق قرار نمی گیرند.1399/11/08
23:38:09
0.0 از 5
1276
تگهای خبر: آموزش , بودجه , پیگیری , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام