مجلس ایران دات كام
یزدی خواه :

دخالت دستوری دولت در بورس

دخالت دستوری دولت در بورس

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: دولت با عملکردهای دستوری خود موجب شد که وضعیت سهام و بورس نابسامان شود.سید علی یزدی خواه در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به اظهارات اخیر تعدادی از دولتمردان در خصوص اینکه مجلس نباید در بورس دخالت کند، گفت: نمایندگان مجلس بعنوان وکلای ملت وظیفه دارند که مطالبات به حق مردم را دنبال کنند و این روزها نیز یکی از مطالبات اصلی مردم، ساماندهی وضعیت بورس است و نمایندگان این مساله را پیگیری می کنند.
وی با اشاره به اینکه دولت مردم را تشویق کرد تا در بورس سرمایه گذاری کنند و وعده و وعیدهای زیادی هم به آنان دراین زمینه داد، متذکر شد: مدتی شاهد بودیم که حباب بورس هر روز بزرگ و بزرگ تر می شد و بعد به یک باره دولت با بی تدبیری خود، حباب بورس را ترکاند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: بی تدبیری های دولت سبب شده که سرمایه های مردم در بازار بورس به نصف و حتی کمتر از نصف کم شود.
یزدی خواه اظهار داشت: دولتمردان که مسئول سر و سامان دادن به وضعیت بورس بودند، پس چرا وظایف خودرا تا حالا به خوبی ایفا نکردند؟ ما با کم کاری این مسئولان باید چه کنیم؟
وی با اعلان اینکه مجلس شورای اسلامی مانند دولت در بورس دخالت های دستوری نداشته است، گفت: این در حالیست که دولت در حوزه های مختلف با عملکردهای دستوری خود موجب شد وضعیت سهام و بورس تا این حد نابسامان شود.
یزدی خواه اشاره کرد: در این شرایط بهتر است دولتی ها کار خودشان را انجام دهند و از اظهارات نمایندگان مجلس و اقدامات آنان درباره بورس که در امتداد احقاق حقوق مردم است، خوف به دلشان راه ندهند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمایندگان مجلس که پست های دولتمردان را جا به جا نکرده و اختیارات آنان را نگرفته اند. اختیارات و مسئولیت های این آقایان تا مدتی که از عمر این دولت باقی مانده، پابرجا است و بهتر است که تا آن زمان کار خودشان را انجام دهند و مشکلات مردم را حل و فصل کنند.


1399/11/08
14:52:08
0.0 از 5
4085
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام