مجلس ایران دات كام
رئیس كمیسیون خدمات فنی مهندسی اتاق ایران:

ظرفیت اشتغال زایی در صنعت راه اندازی نصف شد

ظرفیت اشتغال زایی در صنعت راه اندازی نصف شد

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو اتاق ایران با اشاره به اینکه ۸۸ هزار طرح نیمه تمام در کشور داریم، اظهار داشت: صنعت راه اندازی ۳.۵ میلیون نفر ظرفیت اشتغال آفرینی دارد ولی با عدم توجه به این حوزه، این ظرفیت به نصف رسیده است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از اتاق بازرگانی ایران، محسن چمن آرا عصر روز گذشته در نشست هیأت نمایندگان که با حضور محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به طرح های نیمه تمام کشور، مسائل و مشکلات قانونی، مقرراتی و نظارتی در این عرصه اشاره نمود و عنوان کرد: بزرگ ترین مشکل دولتمردان ما این است که خویش را بی نیاز از مشورت می دانند در حالیکه همه چیز را همگان دانند.
رئیس کمیسیون راه اندازی و خدمات فنی مهندسی اتاق ایران افزود: بزرگ ترین مشکل کشور درحال حاضر عدم توجه به بعد نظارتی در کارها و اجرای قوانین است. ما باید بپذیریم که مشکلاتی داریم و اگر اصل مساله وجود مشکل را نپذیریم، نمی توانیم برای حل آن چاره جویی نماییم.
چمن آرا ضمن اشاره به ۸۸ هزار طرح نیمه تمام در کشور اظهار داشت: هم اکنون نیازی به هیچ طرح جدید در کشور نداریم و باید تا جایی که امکان دارد، بتوانیم طرح های نیمه تمام را تکمیل نماییم.
به گفته رئیس کمیسیون راه اندازی و خدمات فنی مهندسی اتاق ایران، باید بتوانیم از سرمایه های پنهان در راه تکمیل این پروژه ها استفاده کنیم؛ بانک ها و بازار سرمایه باید مکلف به همراهی باشند و در این راه باید به بخش خصوصی اعتماد شود اما متأسفانه دستگاههای اجرایی کشور اجازه واگذاری طرح های نیمه تمام را نمی دهند.
چمن آرا تصریح کرد: صنعت راه اندازی ۳.۵ میلیون نفر ظرفیت اشتغال آفرینی دارد ولی با عدم توجه به این حوزه، این ظرفیت به نصف رسیده است. باید مجلس شورای اسلامی به تقویت بخش عمرانی توجه کند و در این راه از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده گردد.


منبع:

1399/11/06
14:30:04
0.0 از 5
3973
تگهای خبر: خدمات , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴