مجلس ایران دات كام
در صحن مجلس مطرح شد؛

نیكزاد: هیچ گروه و رسانه ای حق اهانت به اقوام اصیل ایرانی را ندارد

نیكزاد: هیچ گروه و رسانه ای حق اهانت به اقوام اصیل ایرانی را ندارد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هیچ فرد و رسانه ای حق توهین به اقوام اصیل ایرانی را ندارد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، کمال حسین پور در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، اظهار داشت: کردها از اصیل ترین و قدیمی ترین اقوام ایرانی هستند و متأسفانه در رسانه ملی که از بیت المال تأمین می شود، شاهدیم که به اقوام اصیل ایرانی توهین می شود.
وی خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما، خاطرنشان کرد: چرا اجازه می دهید که در برنامه های صدا و سیما به اقوام اصیل ایرانی توهین شود؟ مگر رهبر معظم انقلاب بارها نفرمودند که توهین به اقوام و مذاهب رسمی کشور، خط قرمز نظام است؟ پس چرا به این سفارش ها عمل نمی کنید؟
نماینده مردم سردشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: چطور اجازه می دهید که به فرهنگ اصیل ایرانی توهین شود؟ باید بدانید که لباس کردی، لباس غیرت، شهامت و مردانگی است و ما نمایندگان کرد در مجلس شورای اسلامی به هیچ فردی اجازه نمی دهیم که نسبت به این قوم اصیل توهینی سر زبان بیاورد.
حسین پور تاکید کرد: لازم است در انتخاب مجریان صدا و سیما دقت نظر شود و همینطور این مجری باید از مردم غیور و انقلابی کرد عذرخواهی کند.
وی همینطور ضمن انتقاد از وضعیت معیشتی مردم، اظهار داشت: آقای روحانی! مگر وضعیت معیشتی مردم را نمی بینید؟ قیمت کالاهای اساسی هر روز در حال افزایش می باشد و نوسانات بورس مردم را سرگردان کرده که باید این وضعیت ساماندهی گردد.
در ادامه جلسه علی نیکزاد که ریاست جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر، اظهار داشت: هیچ کس، هیچ گروه و هیچ رسانه ای حق اهانت به اقوام اصیل ایرانی را ندارد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کردهای باغیرت، افتخار ایران و انقلاب اسلامی هستند و از رئیس سازمان صدا و سیما درخواست می کنم که در اسرع وقت به این مورد رسیدگی کند.

1399/10/29
17:27:14
0.0 از 5
4077
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴