مجلس ایران دات كام
امیرعبداللهیان:

ریاض را به رفتار سازنده و دوستی با همسایگان فرامی خوانیم

ریاض را به رفتار سازنده و دوستی با همسایگان فرامی خوانیم

به گزارش مجلس ایران دات کام دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل ضمن اشاره به اظهارات اخیر وزیر خارجه عربستان سعودی ضد ایران اظهار داشت: ریاض را به رفتار سازنده و دوستی با همسایگان و منطقه فرامی خوانیم.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان حرف های آشفته وزیر خارجه عربستان سعودی و افترا بی اساس به جمهوری اسلامی ایران را تکراری و کسل کننده خواند.
وی ادامه داد: ریاض باید به جنگ ضد مردم مظلوم یمن و کشتار زنان و کودکان یمنی آخر دهد.
معاون سابق وزارت امورخارجه خاطرنشان کرد: حمایت آشکار و پنهان ریاض از تروریسم تکفیری و داعش در منطقه، بر همگان بخصوص مردم عراق و سوریه در این سالها به روشنی اثبات شده است.
امیرعبداللهیان تصریح کرد: متاسفانه حاکمان سعودی حالا به جاده صاف کن طرح های بی ثبات کننده رژیم تروریستی و جعلی اسراییل در منطقه مبدل شده و در مقابل کشورهای مسلمان منطقه رفتاری غیر سازنده دارند.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل افزود: ریاض را به رفتار سازنده و دوستی با همسایگان و منطقه فرامی خوانیم. حاکمان عربستان بهتر است سیاست جنگ افروزی، پرورش تروریسم و همراهی ضد تحریم ملت ها را متوقف کنند.
او در آخر تصریح کرد: بدون شک به نفع ریاض است که به همسایگان و اهالی منطقه و جمهوری اسلامی ایران که سازنده ترین نقش را در کمک به ثبات و امنیت پایدار منطقه ای و جهانی دارد، اعتماد کند.
منبع:

1399/10/26
12:09:28
0.0 از 5
4187
تگهای خبر: طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵