مجلس ایران دات كام
حدادعادل:

نظام سلطه راضی نیست در انتخابات ۱۴۰۰ دولتی از جنس مجلس داشته باشیم

نظام سلطه راضی نیست در انتخابات ۱۴۰۰ دولتی از جنس مجلس داشته باشیم

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مشخص نیست در ماه های بهمن و اسفند و فروردین و اردیبهشت و خرداد چه اتفاق هایی بیفتد و پیوست تبلیغاتی دشمن با افکار عمومی چه بکند، تصریح کرد: مسلما نظام سلطه راضی نیست که ما در انتخابات ۱۴۰۰دولتی از جنس مجلس داشته باشیم.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، غلامعلی حداد عادل در همایش روسا و دبیران استانهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه با گذشت ۴۲ سال از انقلاب اسلامی برای دشمنان این مسلم شده که این انقلاب از جنس جابجایی های قدرت متعارف دنیا نیست، اظهار داشت: انقلاب یک جوشش و نور دیگری است و با دلهای مردم سر و کار دارد و حقیقتی را بیان می کند که در محدوده مرزها متوقف نمی ماند و این حقیقت نظام سلطه جهانی را بشدت نگران کرده است.
وی با اشاره به اینکه دشمنان آرایش جدیدی برای مقابله با انقلاب داده اند، بیان داشت: امروز نقشه و برنامه این است که تکیه و تاکید بر محاصره اقتصادی باشد و جنگ جنگ اقتصادی تحت عنوان تحریم البته به بهانه هایی چون هسته ای است.
حداد عادل ضمن اشاره به اینکه آمریکا با دستیاری اسراییل و همکاری اروپا و با به خدمت گرفتن حکومت های وابسته مثل سعودی برای ضربه یه این نظام الهی متحد شده اند، خاطرنشان کرد: با راهبرد فشار اقتصادی و از هم گسیختگی نظام معیشتی مردم، حساب همه هزینه ها را برای انقلاب فرستادند و به پای انقلاب گذاشتند.
وی اضافه کرد: هدفشان این است که مردم را از پشتیبانی از انقلاب دور کنند و آن وقت که مردم در صحنه نباشند دیگر به عملیات نظامی گسترده هم نیازی نیست.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه امروز پدیده بی سابقه ای در جهان و عرصه اجتماعی به نام فناوری ارتباطات و اطلاعات به ظهور رسیده است، اظهار داشت: در دهه ۶۰ هر وقت انتخابات داشتیم رادیوهای بیگانه می گفتند در انتخابات شرکت نکنید ولی در دهه ۹۰ برای خبرگان فهرست می دهند و برای مجلس و ریاست جمهوری لیست می دهند و با فضای مجازی در خانه ها حضور دارند و راست و دروغ را مخلوط می کنند.
حداد عادل با اشاره به اینکه در عرصه داخلی و بین المللی از نعمت بزرگ رهبری برخورداریم که ادامه دهنده راه امام با شجاعت و شهامت و صداقت و بصیرت است، عنوان کرد: این بزرگترین نعمت ماست و باید شکر آنرا بجا بیاوریم و شکر نعمت این است که با این رهبر همراهی نماییم.
وی تصریح کرد: باید خدا را شکرکنیم که قوه قضاییه و مقننه در راه انقلاب هستند و قوه قضاییه پرانگیزه و مصمم در مبارزه با فساد است و مجلسی پدید آمده که با جدیت به دنبال حل مشکلات مردم است و رهبری آنرا مجلس انقلابی می نامند.
حدادعادل ضمن تاکید بر اینکه همه ما امیدواریم که قوه مجریه ای پدید بیاید که راه درست و مردمی دو قوه قضاییه و مقننه را ادامه دهد، اظهار داشت: اگر دولت با مجلس و قوه قضاییه در حل مشکلات مردم و تحقق سیاست های نظام هماهنگ نباشد تلاشهای مجلس عقیم و ابتر می ماند. باید کاری نماییم که قوه مجریه که امور کشور و اجرا بدست اوست در تراز انقلاب باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تکیه بر اینکه در این ۷-۸سال یک باور در جامعه بوجود آمده که قوه مجریه در اداره کشور مشکل دارد، اظهار داشت: کم کاری و بی تدبیری و ناهماهنگی درونی دولت را همه می بینند و وقتی این گفت و گوهای اقتصادی تلویزیون را می بینم از مردم خجالت می کشم چون یک روز بحث گوشت و یکی روز فولاد و و روز دیگر بحث بورس است و روی هرچه دست می گذاریم، می بینیم که هم کم کاری و هم بدکاری و هم ناهماهنگی است.
وی در عین حال تصریح کرد: بطور قطع مقداری از این مشکلات نتیجه تورم، تحریم و نبود تبادلات بانکی هست ولی همه مشکلات در ارتباط با این نیست.
حداد عادل با اشاره به اینکه عبارت «علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد» در این دولت تبدیل به «علاج واقعه پس از وقوع خواهد کرد» شده است، اظهار داشت: ما برای پیروز شدن تهمت نمی زنیم ولی مثال های بی تدبیری و نگاه های سیاسی نسبت به مسائل بین المللی از یکی دوتا گذشته است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تکیه بر اینکه وظیفه ما ابن است که خودمان را برای انقلاب، ایران و اسلام بخواهیم نه ایران و اسلام و انقلاب را برای خودمان اظهار نمود: وظیفه ما وحدت و بصیرت و مدیریت و سازماندهی است.
وی اضافه کرد: امروز ایران همانطور که به یک شبکه نیرومند دفاعی و امنیتی احتیاج دارد و الحمدالله نیروهای نظامی و امنیتی ما مجهز هستند، نیاز به یک سازمان دهی سیاسی برای حضور آگاهانه مردم در عرصه سیاست داریم که یکی از آنها انتخابات است و این را بدانیم که همه مسائل سیاسی انتخاب نیست.
حد عادل تصریح کرد: این اشتباه است که بخوابیم و دو ماه پیش از انتخابات بیدار شویم و پلاکاردها را در بیاوریم، نصب نماییم و بگوییم می خواهیم حزب بزنیم و کار سیاسی بکنیم. این نمی گردد. باید تشکل مستمر داشته باشیم و در طول سال کار نماییم.
وی با اشاره به اینکه دشمنان می خواستند مردم گرسنگی بکشند تا در خیابانها شورش کنند اظهار داشت: ملت ایران این کار را نکرد و البته خود مردم به یکدیگر و نظامشان کمک کردند. به این ملت بزرگوار باید آگاهی داد و حقیقت ها را برایشان تجزیه و تحلیل کرد و آن وقت بر سر دوراهی ها یک سازماندهی سیاسی قوی مردم را از بلاتکلیفی نجات دهد.
این فعال سیاسی اصولگرا ضمن اشاره به نقش بانوان در انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: آیا ما یک تشکل مناسب بانوان داریم که با آنها ارتباط داشته باشد و این نیروی عظیم را در صحنه موثر کند و پای انقلاب بیاورد؟
حدادعادل با اشاره به اینکه در انتخابات سال ۹۴ وحدت انجام شد و هرچند که از تهران وارد انتخابات مجلس نشدیم ولی مجلس دهم را هم از دست ندادیم، تصریح کرد: در سال ۹۶ تجربه جبهه مردمی نیروهای انقلاب را از جبهه متحد اصولگرایان در انتخابات ۹۴ در آوردیم و همان تجربه را با درس گرفتن از ضعف ها تبدیل به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کردیم و مجلسی پدید آمد که انقلابی هست و نیروهای جوان بسیار خوبی در آن حضور دارند و تلاش کردیم یک قدم فرمایش رهبر انقلاب را در جوانگرایی محقق نماییم.
حداد عادل ضمن اشاره به اینکه درآستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها هستیم و نخستین شرط وحدت است، اظهار داشت: وحدت شرط هر نوع موفقیت در سازماندهی سیاسی است. برای انتخابات ۱۴۰۰ هر عده ای اسمی را عنوان می کنند و همه هم می خواهند وحدت ایجاد کنند.
وی با تکیه بر اینکه همه امکانات خودمان را باید به صحنه بیاوریم و این اشتباه است که خیال نماییم چون در انتخابات مجلس پیروز شدیم حتما در ریاست جمهوری هم پیروز می شویم عنوان کرد: این احساس اگر در ما به وجود بیاید، شکست قطعی است و کسی به کسی هیچ تضمینی نداده که نتیجه انتخابات ۱۴۰۰ چه خواهد شد.
حدادعادل با اشاره به اینکه مشخص نیست در ماه های بهمن و اسفند و فروردین و اردیبهشت و خرداد چه اتفاق هایی بیفتد و پیوست تبلیغاتی دشمن با افکار عمومی چه بکند، تصریح کرد: مسلما نظام سلطه راضی نیست که ما در انتخابات ۱۴۰۰دولتی از جنس مجلس داشته باشیم و حتما آنها به جهت اینکه این نتیجه به دست نیاید برنامه اقتصادی و سیاسی دارند و با افکار عمومی بازی می کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه در دهه ۶۰ از لحاظ انتخابات داخلی بود اما هم اکنون یک ضلع خارجی به آن اضافه شده که یک اهرم اقتصادی در دستش است عنوان کرد: مثلاً پیش از یک انتخابات به بهانه برجام پشت سرهم هیئت های اروپایی برای سرمایه گذاری به کشور می آمدند و پس از انتخابات هیچ خبری از آنها نشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه بعید نیست که مقداری ارز آزاد کنند یا قولش را بدهند یا با معادلات پولی و مالی بازی کنند و قیمت ارز و سکه پایین بیاید و مردم به یک سمت و سوی بروند تصریح کرد: باید احزاب و تشکل ها و جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین و سایر روحانیون به میدان بیایند و همه آورده خویش را به حساب انقلاب بریزند و این بت پرستی است که بگوییم باید به حساب من و تشکل من باشد بلکه باید در انقلاب و اسلام فانی شویم.
حدادعادل با اشاره به اینکه ما مفید می دانیم که انتخابات آینده ذیل عنوان شورای ائتلاف مدیریت شود، اظهار داشت: این را از باب این نمی گویم که مسئولیتی در شورای انقلاب دارم نیست بلکه می گویم یک عنوان یک امتحان داده و مقداری جا فتاده است.
وی ضمن تاکید بر اینکه به حضور تمام نیروهای انقلاب و به خصوص جایگاه کلیدی و مهم روحانیت در انقلاب و هرکار سیاسی معتقدیم، عنوان کرد: بزرگترین خطری که امکان دارد انقلاب را تهدید کند فاصله گرفتن روحانیت از انقلاب و سیاست است و ما جدایی روحانیت از سیاست را تجسم عینی سکولاریسم می دانیم و این را دشمن می خواهد.
حدادعادل با اشاره به اینکه تلاش ما این بوده که عطر خوش جوان گرایی را در مجلس احساس نماییم و این کار شده است، اظهار داشت: از پیشکسوتان خواهش می کنم که برخی تند و تیزی های جوانان را تحمل کنند و از جوانان هم خواهش می کنم که دوگانه تازه ای تحت عنوان پیر و جوان ایجاد نکنند و جوان ها هم در درون خودشان و هم با بزرگترها متحد شوند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تاکید بر اینکه پیروزی فقط با سازماندهی و مدیریت نیست و باید ببینیم با چه گفتمانی وارد عرصه انتخابات می شویم، اظهار داشت: احساس می نماییم که رقیب ما می خواهد دوگانه ای تحت عنوان مذاکره و جنگ خلق کند و این تله ای هست که نباید در آن بیفتیم.
وی ضمن اشاره به اینکه رهبری می فرماید شرط ما برای مذاکره برداشتن همه تحریم هاست، اظهار نمود: عده ای می گویند اگر طرف مقابل به برجام برگردد ما هم برمیگردیم و این در حالیست که ما هم اکنون در برجام هستیم و تصور عده ای از پیروزی شان در این است که دوران ترامپ را به دوران اوباما برگردانیم و اینکه اینطور وانمود نماییم که آمریکا بد نیست و ترامپ بد بود یک مغالطه بزرگ است.
رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اضافه کرد: مگر قبل تر اینکه ترامپ روی کار بیاید در دوران اوباما رئیس بانک مرکزی نگفت که بهره ما در برجام حدودا صفر بود؟ بایدن هم معاون اوباما بود و اگر بیاید همان حدودا صفر می شود و اینکه رهبری می گویند بازگشت ما به برجام شاید یه ضررمان باشد برپایه همین حقیقت هاست.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون سیاست کشور مقاومت فعال است، خاطرنشان کرد: ما می گوییم شما به تعهدات تان در برجام عمل نکردید و دلیلی ندارد ما عمل نماییم و غنی سازی ۲۰درصد را شروع می نماییم.
منبع:

1399/10/25
19:51:23
0.0 از 5
4048
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام