مجلس ایران دات كام

طرح محرومیت دریافت پست سیاسی شامل چه مسئولانی است؟

طرح محرومیت دریافت پست سیاسی شامل چه مسئولانی است؟

به گزارش مجلس ایران دات کام همدان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس اظهار داشت: طرحی در مجلس در حال آماده سازی است که برپایه آن اگر مسؤلان در مقابل نمایندگان ملت پاسخگو نباشد، برای همیشه از گرفتن پست سیاسی در کشور محروم می شوند.


حجت الاسلام احمدحسین فلاحی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بعضی از مسؤلان بخصوص آن هایی که در سال پایانی مسئولیت خود قرار دارند، امکان دارد در مقابل نمایندگان مردم پاسخگو نباشند و یا استیضاح آنها کارآیی نداشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: این طرح با پیشنهاد یکی از نمایندگان مجلس یازدهم در حال بررسی است و برپایه آن اگر مسؤلان اجرایی کشور پاسخ قانع کننده ای در مقابل تصمیمات خود به نمایندگان مجلس عرضه ندهند، برای همیشه از گرفتن پست های سیاسی محروم خواهند شد.
فلاحی با اشاره به اینکه طرح مورد نظر فقط شامل قوه مجریه کشور است، مطرح کرد: طرحی در قوه قضائیه بعنوان «ترک فعل» وجود دارد که شامل این است که هر فردی اگر در انجام وظایفش کوتاهی کند، تخطی به حساب می آید و سیستم قضایی با آن برخورد می کند، این قانون می تواند به پشتیبان طرح ترک فعل هم تبدیل گشته و به دستگاههای دیگر سرایت پذیری داشته باشد.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در انتها تصریح کرد: این طرح، هم اکنون خیلی کلی است و هنوز تفصیل، تبصره و الحاقیه ندارد.
منبع:

1399/10/24
23:49:51
0.0 از 5
4376
تگهای خبر: سیستم , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲