مجلس ایران دات كام

طرح های فناورانه حوزه اكتشاف و شناسایی معدن به مجلس عرضه شود

طرح های فناورانه حوزه اكتشاف و شناسایی معدن به مجلس عرضه شود

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به عرضه تکنولوژی های جدید در رویداد دوشنبه های استارتاپی در صندوق نوآوری و شکوفایی پیشنهاد کرد که این طرح ها برای بهره برداری در حوزه معدن به این کمیسیون عرضه شود.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، الله وردی دهقانی امروز در پانزدهمین رویداد جذب سرمایه گذاری دوشنبه های استارتاپی در حوزه معدن که به صورت آنلاین در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ایران را جزو ۱۰ کشور معدنی دنیا معرفی نمود و اضافه کرد: این در شرایطی است که متاسفانه ایران در زمینه تولید، اکتشاف و استفاده از مواد معدنی جزو ۱۰ کشور دنیا نیست؛ چون که استخراج و شناسایی معادن در کشور با روش های مناسبی صورت نمی گیرد.
وی با تکیه بر لزوم انجام اسکنی از کل معادن کشور، افزود: استخراج و بهره برداری از مواد معدنی به روش های سنتی است که این امر مشکلاتی را ایجاد می کند، علاوه بر آن قوانین دست و پا گیری در این عرصه وجود دارد که ما درصدد اصلاح این قوانین هستیم.
دهقانی با اشاره به اینکه در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مبادرت به بازبینی و اصلاح این قوانین کردیم، خاطرنشان کرد: معادن متوسط به بالا معمولا در مناطق محروم قرار دارند، ازاین رو تلاش داریم که صنایع پایین دستی معادن به افرادی که اهلیت فنی و مالی دارند، واگذار شود تا از این طریق منجر به توانمندسازی نیروی انسانی و شکوفا شدن معادن شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: علاوه بر آن نسبت به شفاف سازی فعالیتهای سازمان های در رابطه با حوزه معدن اقدام خواهد شد تا فعالیت معدنکاران تسهیل شود.
دهقانی ضمن اشاره به عرضه طرح های فناورانه در رویداد دوشنبه های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: پیشنهاد می شود تا این طرح های نوآورانه در حوزه معدن در این کمیسیون عرضه شود تا ما با نشست هایی که با فعالان و انجمن معدن کشور برگزار می نماییم، این طرح ها را عرضه دهیم تا از این تکنولوژی های به روز در این عرصه بهره برداری شود.1399/10/22
13:36:59
0.0 از 5
4007
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام