مجلس ایران دات كام

چشم امید مترو به كمیسیون تلفیق مجلس

چشم امید مترو به كمیسیون تلفیق مجلس

به گزارش مجلس ایران دات کام مدیرعامل متروی تهران از رایزنی با اعضای کمیسیون عمران مجلس برای افزایش بودجه سنواتی مترو اطلاع داد.


علی امام در گفتگو با ایسنا، با اشاره به رایزنی مسؤلان شرکت متروی تهران با نمایندگان مجلس برای افزایش سهم مترو از بودجه سنواتی دولت اظهار داشت: مسؤلان شهرداری به خصوص درمعاونت حمل و نقل و شرکت مترو با اعضای کمیسیون عمران مجلس جلسات گوناگونی را در این زمان برگزار کردند.
وی با اشاره به اینکه چندین جلسه چند ساعته با اعضای کمیسیون عمران در مورد وضعیت مترو برگزار گردید اضافه کرد: خوشبختانه پیشنهادات ما در کمیسیون عمران به تصویب رسید و از هفته قبل کلیات بودجه و پیشنهادات کمیسیون ها، در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است.
امام با اشاره به اینکه با نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق رایزنی کرده و در مورد پیشنهادات مترویی مان با آنها صحبت کردیم اضافه کرد: مشخصا یکی از پیشنهادات ما این بود که در بند "د" تبصره ۵، میلغ اوراق مشارکت از ۸ هزار میلیارد تومان به ۱۰هزار میلیارد تومان افزایش یابد.
وی در مورد سایر پیشنهادات مترو برای نمایندگان مجلس اضافه کرد: همگان آگاه هستند که عمده بدهی های شهرداری تهران به سیستم بانکی و آنهم به علت توسعه مترو است؛ بگونه ای که حدود ۴ هزار میلیارد تومان از سه دهه قبل بدهکار هستیم و این در شرایطی است که برپایه قانون دولت سهم ۵۰ درصدی در ساخت وتوسعه مترو دارد و باید به آنها عمل کند که پیشنهاد شد دولت ۵۰ درصد تعهدات سیستم بانکی را بدهد و این دفعه را از دوش شهرداری ها بردارد.
مدیرعامل متروی تهران با اشاره به اینکه از نمایندگان مجلس درخواست کردیم که یک رقم مشخص از محل ماده ۱۲ صرفه جویی در مصرف سوخت برای کلانشهرها تعیین شود، اظهار داشت: همینطور از نمایندگان درخواست شد که در مورد پرداخت حق شهرداری ها از جریمه های پلیس راهنمایی و رانندگی چاره اندیشی شود.
وی ادامه داد: چونکه برپایه قانون سهم شهرداری ها از محل جرایم راهور ۶۰ درصد است که باید بعد از پرداخت به حساب شهرداری واریز شود، اما گاها دیده می شود که این پول به حساب دولت واریز می شود اما سهم کمی به شهرداری ها از جانب دولت تخصیص داده می شود، درحالی که این جرایم منابع پایدار شهرداری تهران هستند.
امام افزود: پیشنهادات ما در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تایید شده و حالا چشم امیدمان به کمیسیون تلفیق است تا با تصویب این پیشنهادات به ما در توسعه مترو کمک کنند.



1399/10/19
22:40:17
0.0 از 5
4200
تگهای خبر: تصویب , دولت , سیستم , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴