مجلس ایران دات كام
عزیزی :

بودجه نباید حبابی و خیالی باشد

بودجه نباید حبابی و خیالی باشد

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو کمیسیون تلفیق مجلس اظهار داشت: به دنبال آن هستیم که در جریان بررسی بودجه، فشار روی طبقات لطمه پذیر جامعه کم شود و توجه به معیشت مردم بطور قطع بعنوان یکی از اصول اساسی مورد توجه نمایندگان است.ابراهیم عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: این بودجه دارای اشکالات اساسی است اما همیشه حل مشکلات اساسی بودجه به مفهوم رد آن نیست بلکه اصلاح بودجه و رساندن آن به مرحله ای از فرصت و ظرفیت برای رشد کشور وظیفه مجلس شورای اسلامی است.
وی بیان کرد: در همین راستا، ما در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اقدامات مهمی را برای اصلاح اساسی بودجه سال آینده در دستور کار داریم.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مهمترین وظیفه ای که در جهت اصلاح بودجه می بینیم این است که وابستگی بودجه نسبت به نفت کاهش و سهم منابع عمومی افزایش پیدا کند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همین طور در جریان بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق و سپس در صحن علنی مجلس، نمایندگان به این مسئله توجه دارند که فشار روی طبقات لطمه پذیر جامعه، کاهش پیدا کند و توجه به معیشت مردم بطور قطع بعنوان یکی از اصول اساسی در بودجه است.
عزیزی با اعلان اینکه توجه به اشتغال و حل مشکل بیکاری جوانان یکی دیگر از مباحث محوری و مورد توجه نمایندگان در جریان بررسی بودجه است، گفت: کاهش تراز واردات و توجه به رونق تولید نیز از دیگر مباحث جدی است که در بودجه مورد توجه قرار خواهد گرفت و ما باید تلاش نماییم تا مردم از این بودجه نهایت بهره را ببرند و این بودجه باید کاملاً عملیاتی باشد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: به هیچ وجه سزاوار نیست که دولت بودجه ای را به مجلس ارائه کند که از همین ابتدا مشخص است که کسری آن بسیار زیاد خواهد بود و بودجه نباید خیالی و حبابی تنظیم شود و ما باید تلاش نماییم تا بودجه را واقعی و بر اساس شرایط پیش رو و نیازهای اساسی و اولویت دار مردم تصویب نماییم و کمیسیون تلفیق هم بر همین مبنا عمل می کند.


منبع:

1399/10/18
14:31:25
0.0 از 5
4405
تگهای خبر: تصویب , دولت , لایحه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام