مجلس ایران دات كام
معاون سازمان بنادر و دریانوردی كشور:

تدوین طرح جامع بندر تجاری شادگان در حال بررسی و تكمیل است

تدوین طرح جامع بندر تجاری شادگان در حال بررسی و تكمیل است

به گزارش مجلس ایران دات کام معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور اظهار داشت: تدوین طرح جامع بندر تجاری شادگان در سه مقطع هفت و 15 ساله در حال بررسی و تکمیل است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، عصر امروز معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور به اتفاق نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری شادگان و تعدادی از مسئولان سازمان بنادر و تعدادی از معتمدان شهر از بندر تجاری شادگان با هدف بررسی روند توسعه بندر بازدید نمودند.
سرپرست فرمانداری شادگان در این بازدید ظرفیت صادرات و ترانزیت کالا را در بندر تجاری شادگان مناسب دانست و اظهار داشت: با شروع به کار بندر تحول بزرگی در بخش اقتصاد، تجارت، بازار و اشتغال این شهر و بطور کلی در خوزستان رخ داد.
امید صبری پور افزود: با وجود ظرفیت های فراوان اقتصادی در شهر شادگان، رفع بیکاری جوانان به موضوع مهم تبدیل شد و این شهر از این لحاظ وارد بحران شده است.
سرپرست فرمانداری شادگان از ایجاد امینت بواسطه اشتغال در شادگان یادکرد و اضافه کرد: ایجاد اشتغال حتی برای یک نفر افزایش امنیت و اقتصاد را در شهر شادگان به دنبال دارد برای اینکه بیکاری تهدیدی برای امنیت جامعه است؛ پس تمامی دستگاه های دولتی و خصوصی این شهر باید جذب نیروی بومی را در اولویت قرار دهند.
نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی در این بازید نیز اظهار نمود: توسعه بندر شادگان بعنوان یکی از ظرفیت های مهم برای رشد و توسعه اقتصادی منطقه ضروری می باشد.
رفع معضل بیکاری در شادگان
حجت الاسلام مجید ناصری نژاد اضافه کرد: بیکاری و کمبود فرصت های شغلی معضل جدی در شهر شادگان است و باتوجه به ظرفیت های موجود در بندر شادگان، اسکله دوم نیز در این بندر راه اندازی خواهد شد تا بخش زیادی از معضل بیکاری در منطقه برطرف شود.
وی افزود: یکی از موارد مهم در ایجاد اشتغال در شادگان راه اندازی اسکله گردشگریست که نیاز به ایجاد زیرساخت دارد و طرح مطالعاتی و اجرائی آن به زودی آغاز خواهد شد.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور نیز در این بازدید اظهار داشت: طرح جامع و ساماندهی بندر شادگان با افق ۱۵ ساله و در امتداد اهداف و سیاست های سازمان بنادر و دریانوردی برای رشد و توسعه سواحل و بنادر کشور و همین طور طرح های جامع برای افزایش ظرفیت بنادر در دست بررسی می باشد.
محمدرضا الله یار اضافه کرد: تدوین این طرح جامع در سه مقطع هفت تا ۱۵ ساله در حال تکمیل شدن است که به توسعه و افزایش زیرساخت های این منطقه کمک خواهد شد.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور اظهار داشت: این طرح جامع، بستر لازم را برای جذب سرمایه گذاران بیشتر در بندر شادگان فراهم می آورد تا از ظرفیت این منطقه استفاده بهینه تری شود.
طرح جامع ۱۵ ساله
الله یار بیان کرد: شادگان دارای ظرفیت زیادی در حوزه های مختلف همچون حوزه کشاورزی و خصوصاً خرما دارد که با اجرا شدن طرح جامع میزان صادرات کشور از بندر این شهر را افزایش خواهد داد.
وی اضافه کرد: باید راهبردها را به سویی سوق دهیم تا بندر شادگان بتواند ظرفیت ها را برای ورود صنایع ارزش افزوده در قالب پسکرانه ها بوجود آورد و این مورد نیز در قالب طرح جامع ۱۵ ساله مصوب خواهد شد.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور اظهار داشت: همین طور شورای راهبری توسعه بندر شادگان با حضور مسئولان شهری، استانی و مدیران دریانوردی تشکیل خواهد شد تا روزبه روز رشد و توسعه اقتصادی و اشتغال زایی در این بندر ایجاد شود.
وی افزود: برای توسعه پایدار مناطق ساحلی شناخت دریا، گام نخست است که در دهه گذشته اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است.
الله یار با اعلان اینکه جمهوری اسلامی ایران در بحث مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی پیشرو است، اضافه کرد: ارگان های مربوطه در بخش مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی باید نسبت به رفع چالش های موجود تلاش کنند.


منبع:

1399/10/11
18:40:12
0.0 از 5
4108
تگهای خبر: اقتصاد , بازدید , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳